La Experimental

La Experimental

Short url: 

https://squ.at/r/1j2z

Des del febrer del 2015, hem mantingut el somni-motor doble de rehabilitar i gestionar la Mentora Alsina per al seu ús social i alhora viure in situ una comunitat màximament auto-responsable. Hem centrat els nostres esforços col·lectius en quatre direccions principals:
- Naturalesa: Restauració, manteniment i innovació dels horts i jardins de la Mentora Alsina. Trobades, xerrades i recursos didàctics en temes d´horticultura, arboricultura, filosofia permacultural. Jornades de neteja del bosc limítrof.
- Art: Suport a la investigació i producció artística locals, gestió i manteniment d´espais equipats per facilitar el treball creatiu (hort col·lectiu, cuina experimental, sala d´assaig, estudi de gravació, taller editorial, taller de fusteria, gran sala multifuncional).
- Escola: Suport als processos locals de transmissió de coneixements, a l´educació col·lectiva (grups de treball que comparteixen l´estudi de cert tema), a l´autodidàctica i a l´educació independent.
- Escenari: Establiment d´un escenari capaç, on compartir les nostres arts escèniques de manera humana, verídica i, falta fa, desmercantilitzada.

opening times: 

Diluns, 20h Assemblea oberta

categories: 

  • course/workshop
  • discussion/presentation
  • meeting
  • work space/diy

additional tags: 

  • hort

email: 

La Experimental
Carretera de Vallvidrera al Tibidabo, 56
08035 Barcelona
Catalonia

Directions: 

Desde Barcelona hay que tomar los ferrocarriles catalanes hasta Peu del funicular. Ojo que el primer vagón no abre las puertas en esta estación. Allí se hace transbordo al funicular hasta su última parada, Vallvidrera superior

Squat: 

Presently squatted

Monday 25 March

Monday 1 April

Monday 8 April

Monday 15 April

Monday 22 April

Monday 29 April

Monday 6 May

Monday 13 May

Monday 20 May

Monday 27 May