Provokativní reflexe genderu a sexuality

torsdag, 24 mars

Provokativní reflexe genderu a sexuality

Short url: 

https://squ.at/r/1kdf

Jedna ze dvou brněnských přednášek v rámci evropského turné americké queer anarcho-feministky z kolektivu CrimethInc.

Žijeme ve zvláštním období v dějinách genderového útlaku:

Stejnopohlavní sňatky se stávají legálními ve více a více zemích, zatímco restrikce interupcí a ženské reproduktivní autonomie se horší. Transgender lidé se stali více viditelnými v masových médiích než kdy předtím, ale nezdá se, že by gender byl o nic méně zavedený jako systém dominance v každodenním životě. Proč všechno co je gay a transgender ‘trenduje’ zatímco feminismus je stále upozaďován? Mohla by logika ’diverzity’ a ‘inkluze’, zvlášť aplikovaná na gay a transgender lidi na globálním severu, vlastně upevňovat represivní neo-liberální agendu? A jak se radikální queer/feministické koncepty, jako sex-pozitivita, polyamory a zpochybňování genderové binarity, vztahují k neo-liberálnímu kapitalismu? A nejdúležitější ze všeho, jak vypadá kolektivní odpor vůči genderovému útlaku v éře homosexuálních sňatků a trans celebrit?

Připojte se ke queer anarchistce a feministce ze Spojených států v provokativních reflexích dnešní politiky genderu a sexuality.

FB událost:
facebook.com/events/1695155040730696

Date & Time: 

torsdag, 24 mars, 2016 - 18:00

Category: 

  • discussion/presentation

Pris: 

  • by donation
Kavárna Tři ocásci
třída Kpt. Jaroše
18
602 Brno
Tjeckien

„Stavíme se proti byrokratickému systému s centralizovanou mocí, který je sociálně nespravedlivý a dlouhodobě neudržitelný, bez ohledu na to, zda funguje ve státech kapitalistických nebo tzv. socialistických.

categories: 

  • action/protest/camp / book shop/info shop/library / children's activity / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / work space/diy