PROVOKATIVNÍ REFLEXE GENDERU A SEXUALITY

söndag, 27 mars

PROVOKATIVNÍ REFLEXE GENDERU A SEXUALITY

Short url: 

https://squ.at/r/1kbr

Žijeme ve zvláštním období v plago_anarchoqueerfemdějinách genderového útlaku: Stejnopohlavní sňatky se stávají legálními ve více a více zemích, zatímco restrikce interupcí a ženské reproduktivní autonomie se horší. Transgender lidé se stali více viditelnými v masových médiích než kdy předtím, ale nezdá se, že by gender byl o nic méně zavedený jako systém dominance v každodenním životě. Proč všechno co je gay a transgender ‘trenduje’ zatímco feminismus je stále upozaďován? Mohla by logika’diverzity’ a ‘inkluze’, zvlášť aplikovaná na gay a transgender lidi na globálním severu, vlastně upevňovat represivní neo-liberální agendu? A jak se radikální queer/feministické koncepty, jako sex-pozitivita, polyamory a zpochybňování genderové binarity, vztahují k neo-liberálnímu kapitalismu? A nejdúležitější ze všeho, jak vypadá kolektivníodpor vůči genderovému útlaku v éře homosexuálních sňatků a trans celebrit? Připojte se ke queer anarchistce a feministce ze Spojených států v provokativních reflexích dnešní politiky genderu a sexuality.

https://tcecz.noblogs.org/

http://fem.cuni.cz/, Feministická společnost UK / Charles University Feminist Society

http://www.crimethinc.com/, CrimethInc.

Date & Time: 

söndag, 27 mars, 2016 - 18:30

Category: 

  • discussion/presentation
  • food

Pris: 

  • free

email: 

Klinika
Jeseniova 60
Tjeckien

Squat: 

Evicted squat

„Stavíme se proti byrokratickému systému s centralizovanou mocí, který je sociálně nespravedlivý a dlouhodobě neudržitelný, bez ohledu na to, zda funguje ve státech kapitalistických nebo tzv. socialistických.

categories: 

  • action/protest/camp / book shop/info shop/library / children's activity / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / work space/diy