Mezinárodní den nenávisti

fredag, 18 mars

Mezinárodní den nenávisti

Short url: 

https://squ.at/r/1jz2

18.3. oslavíme Mezinárodní den nenávisti

Po celý den v prodeji oblíbené HATEČÁKY (aka spicy hate-cupcake) a v 19 hodin si pustíme film, jenž se věnuje tématu, které v současnosti zásadně rozděluje českou společnost a vyvolává vlny silných emocí.

Ve spolupráci s naiff promítneme Crossing Borders Michala Pavláska z roku 2015.

Film konfrontuje české publikum s některými stereotypy, které panují o uprchlících, a představí motivace dobrovolníků, kteří se migrujícím snaží umenšit jejich strádání.

Po promítání proběhne diskuze se Šárkou Oplatkovou, členkou Pomáháme lidem na útěku a dobrovolníkem s většími zkušenostmi Karlem Hískem z téže organize. Mluvit se bude o situaci na hranicích, o tom jak pomáháme, co se tam nyní děje, a taky o tom, jak se situace vyvíjí u nás.

FB událost:
facebook.com/events/1012886545426125

Date & Time: 

fredag, 18 mars, 2016 - 19:00

Category: 

  • discussion/presentation
  • film
  • food

Pris: 

  • by donation
Kavárna Tři ocásci
třída Kpt. Jaroše
18
602 Brno
Tjeckien

„Stavíme se proti byrokratickému systému s centralizovanou mocí, který je sociálně nespravedlivý a dlouhodobě neudržitelný, bez ohledu na to, zda funguje ve státech kapitalistických nebo tzv. socialistických.

categories: 

  • action/protest/camp / book shop/info shop/library / children's activity / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / work space/diy