Anarchismus a globální vzpoura

onsdag, 23 mars

Anarchismus a globální vzpoura

Short url: 

https://squ.at/r/1jz1

Jedna ze dvou brněnských přednášek v rámci evropského turné americké queer anarcho-feministky z kolektivu CrimethInc.

Anarchismus a globální vzpoura - od Arabského jara do dnes

Z Brazílie přes Ukrajinu, Bosnu až po Sýrii povstání rozšiřují jak vzrušujícími tak hrůzu nahánějícími směry. Jaká společná témata spojují okupovaná náměstí a policejní auta v plamenech? Dělnice z CrimethInc. Ex-Workers' Collective se vrací do Evropy s nabídkou reflexe anarchie v nové éře celosvětových revolucí! Dynamická přednáška zkoumá dnešní celosvětová povstání ve vztahu k funkci policie, státního občanství a demokracii. Jaké možnosti revoluce vznikají v ekonomické krizi, která se neobejde bez všudypřítomné kontroly a fízlování? Jak můžeme čelit nacionalismu a (neo)liberálnímu přístupu k občanství, v době kdy se zintenzivňují koflikty mezi státní příslušností a migrací? Jaké vize za limity demokracie mohou anarchistky a anarchisté nabídnout, ve chvílích rostoucí nedůvěry k vládám? Je důležité aby naše boje šířili příběhy a taktiky, které zpochybňují legitimitu těchto sil – budoucnost svobody visí na vlásku.

FB událost:
facebook.com/events/193586914352579

Date & Time: 

onsdag, 23 mars, 2016 - 18:00

Category: 

  • discussion/presentation

Pris: 

  • by donation
Kavárna Tři ocásci
třída Kpt. Jaroše
18
602 Brno
Tjeckien

„Stavíme se proti byrokratickému systému s centralizovanou mocí, který je sociálně nespravedlivý a dlouhodobě neudržitelný, bez ohledu na to, zda funguje ve státech kapitalistických nebo tzv. socialistických.

categories: 

  • action/protest/camp / book shop/info shop/library / children's activity / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / work space/diy