Arnošt Novák: Autonomní politika v časech klimatického kolapsu

onsdag, 15 januari

Arnošt Novák: Autonomní politika v časech klimatického kolapsu

Short url: 

https://squ.at/r/7n9x

Padesát procent fosilních paliv se spotřebovalo po roce 1990. Tedy poté, co světové elity uznaly, že klimatické změny představují vážný problém, který se musí řešit. Čím dál tím více vědců mluví o potřebě radikálních změn, které by odvrátily hrozící klimatickou katastrofu. Někteří z nich ale již mluví o tom, že kolaps společnosti jak ji známe, tedy společnosti postavené na extenzivní výrobě a spotřebě, je nevyhnutelný. Tento kolaps však otevírá prostor pro jiný možný, či spíše nutný svět. Nelze se však spoléhat na elity a trh, které nás povedou spíše ke klimatickému barbarství. Pokud chceme klimatickou spravedlnost, potřebujeme autonomní politiku, která se bude rozvíjet zdola, založená na rovnosti, sebeurčení, solidaritě a vzájemné pomoci, často mimo stát, politické strany a korporace, často jim navzdory. Její příklady vidíme dnes po celém světě.

Přednáška a diskuze (v českém jazyce) proběhne v ateliéru intermedií na FaVU (budova U4, místnost 406)

FB událost:
facebook.com/events/502892043665593

Date & Time: 

onsdag, 15 januari, 2020 - 15:00

Category: 

  • discussion/presentation

Pris: 

  • free
FaVU VUT
Údolní 53
60200 Brno
Tjeckien

„Stavíme se proti byrokratickému systému s centralizovanou mocí, který je sociálně nespravedlivý a dlouhodobě neudržitelný, bez ohledu na to, zda funguje ve státech kapitalistických nebo tzv. socialistických.

categories: 

  • action/protest/camp / book shop/info shop/library / children's activity / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / work space/diy