Udělejme si vlastní názor / zastavme protiimigrační paniku a xenofobii

fredag, 26 juni

Udělejme si vlastní názor / zastavme protiimigrační paniku a xenofobii

Short url: 

https://squ.at/r/i7c

V pátek 26. 6. má v Brně proběhnout demonstrace „proti vlastizrádné politice evropských vůdců, kteří vystavují naše národy smrtelnému nebezpečí“. Svolávající iniciativa "Nechceme utečence v ČR" sice kamufluje své propojení na extrémní pravici, ve skutečnosti však za organizací akce stojí opět brněnská Dělnická mládež, která se snaží po fiasku z prvního máje s pomocí falešné identity opět svézt na vlně populismu, paniky a xenofobie, kterou sama vydatně podporuje.

INICIATIVA BRNO BLOKUJE VÁS ZVE NA MANIFESTACI NA PODPORU UPRCHLÍKŮ, která proběhne ve stejnou dobu V PARKU NA MORAVSKÉM NÁMĚSTÍ: Nenechme neonacisty opět ovládnout veřejný prostor a šířit strach a nenávist. Nevyzýváme k blokádě jejich akce, ale k setkání a diskuzi na téma rozdmýchávané paniky z uprchlické invaze a údajné genocidy v ČR. Mluvme o migraci věcně, bez falše ale také bez zbytečných emocí. Demonstrace pravděpodobně přitáhne mnoho lidí, kteří by se jinak s extrémní pravicí nijak nespojovali, ale téma a kamufláž DM je mohou zmást.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Fakta o pozadí xenofobní akce BRAŇME SE! na Moravském nám. (před Místodržitelským palácem):

- Svolavatelem brněnské demonstrace je opět předseda Dělnické mládeže a za propagaci neonacismu souzený Erik Lamprecht.
- Ze 14 fotek, nahraných na profil iniciativy je 5 převzatých ze stránek organizací, za kterými stojí bývalí autonomní nacionalisté - Autonom-CZ, Generace identity, Pro-Vlast.
- Iniciativa kromě uvedených fotek od Autonom, Generace identity a Pro-Vlast sdílí i obsah od White Media a DSSS.
- Je pravděpodobné, že plakát na demonstraci má stejného autora, jako plakát na letošní prvomájovou demo Dělnické mládeže v Brně (podobné pozadí, font, podtržítka).
- Na demonstraci se hromadně navzájem zvou aktivní neonacisté a řada z nich svou účast potvrdila na facebookové události.
- Stránka DM Vyškov a další aktivně zvou na akci.

- Brněnská neonacistická scéna na demonstraci masivně mobilizuje. Hlavní důvodem je potupa, kterou Brňané svým převyšujícím počtem na prvního máje náckům uštědřili. Brněnští neonacisté rovněž nemohou náměstku Anderovi zapomenout rozpuštění shromáždění Národního odporu v roce 2007. Po celé republice běží kampaň, která má za cíl zvrátit nepříznivou situaci neonacistů v Brně z posledních let. Projevit se má počtem lidí na demonstraci 26.6.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Nechceme tyto oklamané lidi stigmatizovat jako neonacisty, ale raději jim nabídnout faktickou a nedemagogickou diskuzi.

facebook.com/events/111325602538151

Date & Time: 

fredag, 26 juni, 2015 - 17:00

Category: 

  • action/protest/camp

Pris: 

  • free
Czech republic
Salé Orebitská 14, Prague
Tjeckien

Directions: 

Salé Orebitská 14, Prague
park na Moravském náměstí
Moravské náměstí 8
60200 Brno
Tjeckien

„Stavíme se proti byrokratickému systému s centralizovanou mocí, který je sociálně nespravedlivý a dlouhodobě neudržitelný, bez ohledu na to, zda funguje ve státech kapitalistických nebo tzv. socialistických.

categories: 

  • action/protest/camp / book shop/info shop/library / children's activity / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / work space/diy