Rojava - Kurdové v boji za svobodu a proti ISIS

onsdag, 12 oktober

Rojava - Kurdové v boji za svobodu a proti ISIS

Short url: 

https://squ.at/r/2c8y

Vyprávění doprovázené fotografiemi Markéty Všelichové a Mirka Farkaše, kteří odjeli do severní Sýrie, aby se postavili po boku kurdských milicí YPJ a YPG při obraně Rojavy proti tzv. Islámskému státu. Rojava se nejen ubránila, ale nyní uštědřuje ISIS jednu porážku za druhou a osvobozuje své sousedy. Osvobozená Rojava se stává nadějí pro celý Blízký východ nejen úspěšnou obranou proti ISIS, ale i probíhající revolucí, založené na emancipaci žen, společenské a ekonomické samosprávě. Markéta a Míra organizují rovněž materiální pomoc lidem postiženým válečnými útrapami přímo v Sýrii - na přednášce se dozvíte, jak můžete pomoci. Bude samozřejmě dán prostor diskusi a vašim otázkám.

FB událost: [www.facebook.com/events/185667201869955/]

Date & Time: 

onsdag, 12 oktober, 2016 - 19:00

Category: 

  • bar/cafe
  • discussion/presentation
  • exhibition

Pris: 

  • free
čajový klub Děčín
Hudečkova 664
Tjeckien

„Stavíme se proti byrokratickému systému s centralizovanou mocí, který je sociálně nespravedlivý a dlouhodobě neudržitelný, bez ohledu na to, zda funguje ve státech kapitalistických nebo tzv. socialistických.

categories: 

  • action/protest/camp / book shop/info shop/library / children's activity / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / work space/diy