Pełniowy krąg regeneracji

donderdag, 23 mei

Pełniowy krąg regeneracji

Short url: 

https://squ.at/r/a9vp

Pełniowy krąg regeneracji vol. 1 – storytelling

Zapraszamy na spotkanie przy pełni księżyca, które poprowadzi Ola Olik.
Czy czujesz, że w dzisiejszych czasach zanikają umiejętności zarówno opowiadania jak i słuchania? W dawnych czasach spotkania w kręgu i historie mówione stanowiły ważny element budowania społeczności. A może by tak spróbować do tego wrócić?
Jeśli masz ochotę, jeśli czujesz, że chcesz spróbować – usiądź z nami w kręgu! Żadne wcześniejsze doświadczenie nie jest potrzebne, a jedynie chęć opowiadania i słuchania opowieści. Jeśli cię ten temat wzywa, ale się trochę boisz – chodź tym bardziej! Podobno tylko tchórze nie przyznają, że się boją.
Usiądziemy na podłodze w kręgu i zaczniemy spotkanie od krótkiego zapoznania się i osadzenia się w ciele by osiągnąć spokój i skupienie na tym, co tu i teraz. Następnie przejdziemy do części, w której opowiadamy historie. Chodzi o spontaniczne opowiadanie bez długiego przygotowania, więc temat dostaniemy na miejscu i będzie czas przeznaczony na wymyślanie. Nasze historie mogą być prawdziwe i zwyczajne z życia codziennego, mogą być kompletnie wymyśloną baśnią, historią naszych przodków, fantastyką, mogą być naszym wywodem filozoficznym… mogą być czymś pomiędzy albo czymś zupełnie innym – ty opowiadasz, ty decydujesz  Ważne tylko, żeby nie zawierały opisów przemocy itp., bo naszym celem jest odpocząć psychicznie.
Zasady:

  1. nie przerywamy sobie.
  2. możesz wymyślić i opowiedzieć historię, ale możesz też w ostatniej chwili uznać, że jednak nie chcesz i to jest ok.
  3. zasady ogólnie obowiązujące w Postoju (przestrzeń wolna od alkoholu oraz środków odurzających, wolna od faszyzmu, queerfobii, dyskryminacji i nienawiści).

CO WZIĄĆ ZE SOBĄ?

  • wygodny strój,
  • poduszkę lub matę do siedzenia na podłodze,
  • (opcjonalnie) coś do picia, coś wegańskiego lub wegetariańskiego do przekąszenia i podzielenia się z innymi na wspólnym „stole”.

OPŁATA:
możesz zapłacić ile uważasz, między 10 a 50 zł (gotówka i Blik).

ZAPISY:
mailowo na: ocsk-postoj@riseup.net
(maksymalnie 11 miejsc)

Datum & tijd: 

donderdag, 23 mei, 2024 - 19:00

Categorie: 

  • cursus/workshop
  • bijeenkomst

Onderwerpen: 

  • Storytelling

Prijs: 

10-50 pln

email: 

Postój
Metalowców 59b
54-156 Wrocław
Polen

Grassroots Socio-Cultural Center "Postój" is a free space filled with grassroots art, culture and social activities. Located in a former railroad house in Wroclaw.

categories: 

  • advies/hulp/spreekuur / bar/café / boekwinkel/info shop/bibliotheek / cursus/workshop / discussie/presentatie / film / eten / bijeenkomst / muziek / party / werkplaats/diy