„ściany mają” – OPEN CALL, wernisaż, kuchnia społeczna, koncert: Burzany, Monument Zero

zaterdag, 25 mei

„ściany mają” – OPEN CALL, wernisaż, kuchnia społeczna, koncert: Burzany, Monument Zero

Short url: 

https://squ.at/r/a9i6

„Ściany mają” – open call, wernisaż, kuchnia społeczna, koncert: Burzany, Monument Zero

25.05.2024 od 12:00
Informacje o składce na wydarzenie na końcu opisu.

_______________
OPEN CALL/Wezwanie do tworzenia!

Open call na palisadzie „ściany mają”, czyli wszyscy razem możemy dekorować Postój!
Przyjmujemy wszystkie zgłoszenia do 25.05.2024 !!!

Zapraszamy wszystkie osoby artystyczne do wzięcia udziału w wystawie zorganizowanej we współpracy z Samorządem Studenckim ASP we Wrocławiu, w wystawie „Galerii na Palisadzie” przy OCSK Postój, która rozpocznie się wernisażem 25.05.2024 i będzie eksponowana około pół roku. Temat jest szeroki i nie musi być traktowany sztywno, choć zależy nam na obserwowaniu piękna natury, przeżywaniu procesu „strojenia się” wiosny – rozumianego bez wytycznych, tak jak czujecie.

maić – ‘zdobić zielonymi gałązkami lub kwiatami’, i umajać– o roślinach: ‘zielenić się’, o ludziach: ‘zdobić coś kwiatami, gałązkami’, a przenośnie ‘pięknie przystrajać, upiększać’, to słowa pochodzące nie tyle od samej nazwy miesiąca, ile od wyrazu maik, inaczej: maj, majak, gaik, nowe latko ‘zielona gałąź lub drzewko, przybrane kolorowymi ozdobami i obnoszone po wsi podczas witania wiosny’.

Detale techniczne sztuki wiszącej:
Palisada jest długa, przyjmiemy wszystkie prace, które zostaną przyniesione w dzień montażu 25.05.2024 do godziny 15:00 i spełnią krótkie reguły: https://ocsk-postoj.wspolneoparcie.org/wp-content/uploads/2024/04/Regulamin-Open-Call_sciany-maja.pdf

Oprócz przyniesienia gotowej pracy, podczas wydarzenia 25.05, od godziny 12 do 15 odbędzie się wspólne tworzenie sztuki, zachęcamy także do tego.

Aby się zgłosić wystarczy wypełnić formularz: https://cloud.wspolneoparcie.org/index.php/apps/forms/s/7d6MdCrGt2SXw8er3DMpxnGx

__________________
PLAN DNIA:
12:00 – 15:00 – Wspólne tworzenie sztuki
15:00 – 18:00 – Zawieszanie prac
18:00 – 20:00 – Wernisaż
20:00 – 23:00 – Koncert

Przez cały czas: Roślinna kuchnia społeczna – przynieś coś od siebie i dziel się z innymi

__________________
Wspólne tworzenie sztuki

Od godziny 12 do 15 można przyjść do nas (Metalowców 59b Wrocław) zrobić jeszcze jakieś szybkie prace tego dnia. Jeśli więc nie dacie rady przygotować zawczasu jakiejś sztuki, będzie szansa ją stworzyć w dniu wydarzenia. W miarę naszych skromnych możliwości zapewnimy trochę płyt i farb do wspólnego użytku.

__________________
Wernisaż

Od godziny 18 zapraszamy na podziwianie sztuki, rozmowy, zdjęcia i wspólne majenie się. Poświęćmy ten czas na przywitanie nowej galerii tak jak przywitałyśmy nowe, tegoroczne rozkwity natury. Zrelaksujmy się wśród fantastycznych prac. Dokończmy spożywać roślinną kuchnię społeczną, by tak przygotowanymi wsłuchać się w emocje późniejszej muzyki.

__________________
Koncert:

Na koniec dnia zapraszamy na koncert i tańce do szalonej elektroniki.

MONUMEN ZERO
Wrocławski tercet ekscentryczny. Manifest poezji wykrzyczanej. Audiowizualny atak złomiarzy. Postapo, turpizm, futuryzm. Wiertarki, młoty, sprzężenia. Osiński, Bejnar, Jackowski. Wokal, elektronika, dęciaki.
https://linktr.ee/monumentzero

Burzany
Muzyka zajmowała i prowadziła mnie od dziecka. Odkąd pamiętam angażowała mnie osobiście zaś intuicja podpowiadała, aby dać się jej oszołomić. Mając w sobie coś narkotycznego, ale zarazem bezpiecznego odbierała lęki i niepokoje. To tak jakby zrozumieć, że jest rytmem świata do którego chcesz już tańczyć do końca. Bliska życiu i mi najbliższa. Ratunek, Miłość, Inspiracja, Eksploracja. Nieustanne odsłanianie i poszukiwanie w muzyce stylistycznie od siebie odległej Natchnienia.
Moje koncerty w dużej mierze oparte są o eksperymenty wokalne (zapętlenia i powtórzenia) zanurzone w analogowych brzmieniach syntezatorowych do których improwizuję na gitarze basowej
https://soundcloud.com/xanadu-2

__________________
Wernisaż za wolną cenę w tym za darmo, zachęcamy jednak nawet do drobnych wpłat jeśli tylko macie możliwość na koszty organizacji i rozwój!

A na koncert standardowa składka 30 zł. Pamiętaj że możesz dać więcej lub mniej.

Oddolne Centrum Społeczno Kulturalne Postój, Wrocław Ul. Metalowców 59b
https://ocsk-postoj.wspolneoparcie.org/adres-kontakt
https://osm.org/go/0OBFvFwWc
Przestrzeń bezpieczna i wolna od alkoholu i środków odurzających

Datum & tijd: 

zaterdag, 25 mei, 2024 - 12:00

Categorie: 

 • cursus/workshop
 • discussie/presentatie
 • tentoonstelling
 • eten
 • guided tour
 • bijeenkomst
 • muziek
 • party
 • werkplaats/diy

Onderwerpen: 

 • burzany
 • kuchnia społeczna
 • monument zero
 • open call
 • wernisaż

Prijs: 

 • free
- ~30pln

email: 

Postój
Metalowców 59b
54-156 Wrocław
Polen

Grassroots Socio-Cultural Center "Postój" is a free space filled with grassroots art, culture and social activities. Located in a former railroad house in Wroclaw.

categories: 

 • advies/hulp/spreekuur / bar/café / boekwinkel/info shop/bibliotheek / cursus/workshop / discussie/presentatie / film / eten / bijeenkomst / muziek / party / werkplaats/diy