Food Not Bombs Žižkov

Food Not Bombs Žižkov

Short url: 

https://squ.at/r/8i9z

Žižkovský kolektiv Food Not Bombs, který každý týden připravuje a rozdává na pražském Žižkově teplé veganské jídlo všem bez rozdílu.

Food Not Bombs je volné uskupení lidí, kteří už přes 30 let po celém světě vaří veganské a vegetariánské jídlo a sdílí ho na veřejných místech zdarma se všemi bez rozdílu. Tuto aktivitu vnímáme jako pozitivní přímou akci, kterou se snažíme zviditelnit hodnotu mezilidské solidarity a vzájemné pomoci. Zároveň tak protestujeme proti zbrojení, kapitalismu, sociálním nerovnostem, hladu, chudobě, plýtvání jídlem a zneužívání zvířat. Řídíme se při tom třemi základními principy:

1) Jídlo je vždy veganské nebo vegetariánské a zdarma pro všechny bez rozdílu. Věříme, že v současné kultuře konzumerismu, která je založená na prioritizaci zisku, je sdílení jídla všem bez rozdílu a očekávání revolučním činem.
2) Fungujeme nehierarchicky a autonomní místní skupiny se rozhodují nezávisle na základě konsenzu. Do rozhodování se může zapojit každý, ať už je mezi námi poprvé nebo společně vaříme už léta.
3) Věříme v solidaritu ne charitu.Více info o nás: https://food-not-bombs.cz/

Snažíme se podporovat spřízněné aktivist*ky a skupiny v jejich intersekcionálních bojích za sociální spravedlnost a vybudovat vlastní udržitelné a spolupracující komunity založené na spolupráci, rovnosti a hojnosti jako radikální alternativu k současnému násilnému a vykořisťovatelskému systému.

Pokud se s námi chceš dohodnout na nějaké formě spolupráce, tak neváhej a napiš nám!

opening times: 

Jídlo rozdáváme každou neděli od 16,00 na náměstí Winstona Churchilla. Chceš se zapojit do vaření? Napiš nám zprávu – rádi tě uvidíme!Kontaktovat nás mužeš na sociálních sítích nebo na e-mailu fnbzizkov@riseup.net!

categories: 

  • food

email: 

Náměstí Winstona Churchilla
13000 Prague
Tsjechië
No upcoming events, or upcoming events don't have a location.
There are no upcoming events.