Brno proti špinavému pojištění! Skoncujme s pojišťováním fosilního průmyslu

maandag, 21 juni

Brno proti špinavému pojištění! Skoncujme s pojišťováním fosilního průmyslu

Short url: 

https://squ.at/r/8atm

Přijď vyzvat pojišťovny, aby přestaly podporovat fosilní průmysl prohlubující klimatickou krizi!

V pondělí 21. 6. se v Brně připojíme k Akčním dnům proti špinavému pojištění kampaně Zastavme špinavé prachy.

https://spinaveprachy.cz/akcni-dny-proti-spinavemu-pojisteni-21-23-cervna/

Sejdeme se v 16:00 na Malinovského náměstí u žárovek.💡
____________________________________________
Pojišťovny Kooperativa, Generali a Allianz udržují při životě fosilní průmysl v České republice. Ten je přitom hlavní příčinou klimatické krize. Abychom se vyhnuli jejím nejhorším dopadům, musíme se uhlí zbavit co nejdříve a nesmíme ho nahradit plynem. S řešením klimatické krize není slučitelná žádná nová fosilní infrastruktura.
Právě pojišťovny můžou k rychlému konci fosilních paliv výrazně přispět. Stačí, aby přestaly podporovat uhelné a plynové projekty. Nejen kvůli klimatu, ale i kvůli znečištěnému ovzduší, na jehož následky u nás každoročně předčasně zemře víc, než deset tisíc lidí.
Ve finančním sektoru hrají pojišťovny klíčovou úlohu. Svým působením řídí “distribuci rizika” v ekonomice. Bohužel jej dnes distribuují tak, že často pomáhají fosilnímu průmyslu vyhnout se následkům svého podnikání, a naopak umožňují přenést škody na klimatu a zdraví na nás ostatní.
Množství náročných činností - jako je těžba a průmyslové zpracování fosilních paliv - by bez pojištění nešlo dělat. Tím, že jej pojišťovny fosilnímu průmyslu poskytují, nesou spoluzodpovědnost za jeho dopady, které dnes ohrožují budoucnost nás všech.
____________________________________________
Pojišťovny nesmí dále krýt fosilní průmysl ohrožující naše zdraví a budoucnost. S jeho pojišťováním musí skoncovat co nejdříve!
Proto se připojíme v pondělí 21. června v Brně k Akčním dnům proti špinavému pojištění zaměřeným na pojišťovny, které u nás podporují uhlí a plyn.

Datum & tijd: 

maandag, 21 juni, 2021 - 16:00

Categorie: 

  • actie/protest/camp

Prijs: 

  • free
Malinovského náměstí - u žárovek
Malinovského náměstí
60200 Brno
Tsjechië

„Stavíme se proti byrokratickému systému s centralizovanou mocí, který je sociálně nespravedlivý a dlouhodobě neudržitelný, bez ohledu na to, zda funguje ve státech kapitalistických nebo tzv. socialistických.

categories: 

  • actie/protest/camp / boekwinkel/info shop/bibliotheek / kinderen / cursus/workshop / discussie/presentatie / tentoonstelling / film / werkplaats/diy