Petr Kropotkin - geograf, anarchista a revolucionář

dinsdag, 9 februari

Petr Kropotkin - geograf, anarchista a revolucionář

Short url: 

https://squ.at/r/866v

Od neklid.org :

S politologem Ondřejem Slačálkem o životě a díle Petra Kropotkina od jehož smrti 9. února 1921 uplyne 100 let. Kropotkin byl geograf, revolucionář a anarchista, který významně ovlivnil anarchistické hnutí, ale i dělnické hnutí. Jeho myšlení, zejména jeho koncept vzájemné pomoci jako důležitý faktor ve společnosti, nabírá v poslední době opět na relevanci.

Jméno Petra Kropotkina se tak objevuje čím dál tím více i tam, kde bychom jej ještě nedávno nečekali: ve světových médiích hlavního proudu a k jeho textům se obracejí a jeho jméno si na internetu vyhledávají i lidé mimo klasické „obvyklé podezřelé“ z anarchistického hnutí.

Protože v časech, kdy jiný svět již není možný, ale přímo nutný, získávají myšlenky Petra Kropotkina opět na aktuálnosti a mohou podněcovat naši představivost ohledně uspořádání a fungování společnosti.

V Neklidu jsme vydali na konci minulého roku jednu knihu o Kropotkinovi a jeho knihu "Vzájemná pomoc" připravujeme na letošní jaro a můžete ji i finančně podpořit:
https://www.darujme.cz/projekt/1204093

Diskuse se uskuteční na platformě https://call.nolog.cz/

Datum & tijd: 

dinsdag, 9 februari, 2021 - 18:00

Categorie: 

  • discussie/presentatie

Prijs: 

  • free

„Stavíme se proti byrokratickému systému s centralizovanou mocí, který je sociálně nespravedlivý a dlouhodobě neudržitelný, bez ohledu na to, zda funguje ve státech kapitalistických nebo tzv. socialistických.

categories: 

  • actie/protest/camp / boekwinkel/info shop/bibliotheek / kinderen / cursus/workshop / discussie/presentatie / tentoonstelling / film / werkplaats/diy