Blok solidarnościowy na Strajku Kobiet!

zaterdag, 28 november

Blok solidarnościowy na Strajku Kobiet!

Short url: 

https://squ.at/r/84cl

Już w najbliższą sobotę ponownie spotykamy się na warszawskich ulicach! W ramach trwającego ogólnopolskiego strajku kobiet odbędzie się protest w 102 rocznicę uzyskania przez nie praw wyborczych. Ze względu na minione niedawno wydarzenia, będzie to rownież zgromadzenie pod hasłem "W imię matki, córki, siostry - przeciw przemocy policji".

Jednocześnie w dniach 23-30 listopada ma miejsce tydzień solidarności z białoruskimi anarchist.k.ami i antyfaszyst.k.ami. Nasi towarzysze i towarzyszki zza wschodniej granicy już trzeci miesiąc mierzą się z gigantycznymi represjami - codziennie otrzymujemy szokujące informacje o policyjnej przemocy i inspirującym oporze, który jednoczy białorusinki i białorusinów w walce z dyktaturą 'prezydenta' Łukaszenki.
Pamiętamy również o trwających wysiłkach emacypacyjnych w demokratycznej republice rojavy, gdzie w praktyce realizuje się projekt radykalnej demokracji i wyzwolenia spod państwowych i patriarchalnych butów. Wzruszone listem solidarnościowym prosto ze strefy brutalnej wojny, chcemy symbolicznie wyrazić nasz bezgraniczny podziw i solidarność z każdą osobą zaangażowaną w ten wielki wysiłek - oddalone o ponad trzy tysiące kilometrów - jesteśmy również z Wami!Walczymy o powszechne prawo do aborcji, bez zgniłych kompromisów. Na horyzoncie wciąż mamy niezbywalnie przysługujące nam wolność i równość! Chodź z nami, prawa zdobywa sie w walce! Szukajcie nas pod flagami z trzema strzałkami, nasłuchujcie dźwięków samby. Będzie nam bardzo miło jeśli przygotujecie transparenty skierowane do osób w białorusi i rojavie. Rewolucja jest kobietą!
Kobani - Mińsk - Warszawa
Wspólna sprawa!  Artykuł o bialorusi: http://podbrukiem.bzzz.net/.../rewolucja-jest-kobieta.../List z rojavy do polskich kobiet: https://womendefendrojava.net/.../kongra-star-lets.../...

Datum & tijd: 

zaterdag, 28 november, 2020 - 15:30

Categorie: 

  • actie/protest/camp

Prijs: 

  • free

Warszawska FA powstała na przełomie lat 2012 – 2013. Od tego czasu osoby w niej skupione organizowały liczne, różnej maści wydarzenia i protesty. Nie mamy jednej, ściśle określonej sfery działania – skupiamy się na tym, co w naszym odczucie jest w danym okresie ważne.

categories: 

  • actie/protest/camp / discussie/presentatie / bijeenkomst