VII Dni Antywięzienne

zaterdag, 24 oktober tot zondag, 25 oktober

VII Dni Antywięzienne

Short url: 

https://squ.at/r/829y

Już siódmy rok z rzędu zapraszamy was na Dni Antywięzienne! W tym roku odbędą się w Cafe Kryzys na skłocie Syrena w warszawie. Zbieramy fundusze na wsparcie dla Anarchistycznego Czarnego Krzyża w białorusi oraz dla funduszu akcyjnego, który stworzyli białoruscy anarchiści i anarchistki.

Już wkrótce więcej informacji o wydarzeniach, które odbęda się w weekend 24-25 października.

Dlaczego Dni Antywięzienne?

Temat więziennictwa w dalszym ciągu traktowany jest jak społeczne tabu, a portrety ludzi za murami przedstawia się zwykle w najczarniejszych barwach. Jednocześnie władza stosuje politykę strachu, aby udowadniać potrzebę wprowadzania coraz bardziej restrykcyjnych praw uderzających we wszystkie osoby, które sprzeciwiają się jej autorytarnym zapędom.

W europie zachodniej i stanach zjednoczonych kampanie antywięzienne naturalnie łączą się z walką społeczną w innych sferach: walką o prawa pracownicze, przeciwko zawłaszczaniu ziemi i eliminowaniu drobnych rolników, wspieraniem migrantów, ochroną środowiska, prawem do mieszkania, i wielu innych. W polsce ten temat, o ile w ogóle istnieje, raczej raczkuje niż zbiera żniwa.

W 2020 roku mieliśmy do czynienia z widocznym wzrostem przemocy policyjnej i represji w polsce, które uderzyły przede wszystkim w środowisko lgbtq+

Obserwujemy też to co się dzieje w białorusi, rozmiar represji i przemocy ze strony aparatu państwa jest ogromny, a w więzieniach i aresztach brakuje miejsc, bo są zapełniane osobami, które sprzeciwiają się reżimowi.

Represje dotykają nas coraz częściej.
Aby z nimi walczyć musimy łączyć siły.
Dopóki one nie są wolne, nikt nie jest wolny.
Wspieraj lokalną grupę ACK.

Dołącz do nas podczas Dni Antywięziennych!

Organizuje Anarchistyczny Czarny Krzyż.

Datum & tijd: 

zaterdag, 24 oktober, 2020 (Hele dag) tot zondag, 25 oktober, 2020 (Hele dag)

Categorie: 

  • discussie/presentatie
  • film
  • bijeenkomst
  • muziek

Prijs: 

  • free
Skłot Syrena
Wilcza 30
Polen

Squat: 

Presently squatted

Warszawska FA powstała na przełomie lat 2012 – 2013. Od tego czasu osoby w niej skupione organizowały liczne, różnej maści wydarzenia i protesty. Nie mamy jednej, ściśle określonej sfery działania – skupiamy się na tym, co w naszym odczucie jest w danym okresie ważne.

categories: 

  • actie/protest/camp / discussie/presentatie / bijeenkomst