Procházka po Žižkově anarchistickém

zaterdag, 12 september

Procházka po Žižkově anarchistickém

Short url: 

https://squ.at/r/7x6l

V rámci doprovodného programu Žižkovské noci zve Zádruha na komentovanou procházku dějinami anarchismu na Žižkově. Společně projdeme ulice Chelčického, Štítného a Jeseniovu, během jednotlivých zastavení si něco řekneme o anarchistických spolcích (např. vzdělávací klub Pokrok pro Žižkov a okolí), o redakcích a tiskárnách časopisů (např. Omladina, Práce, Zádruha) a zejména o nejvýznamnějších místních představitelích hnutí (např. Michael Kácha, Karel Vohryzek, Marie Müllerová, Ladislav Knotek).

Procházka bude trvat zhruba hodinu a půl a bude končit v Hospůdka Nad Viktorkou, kde bude následovat koncert kapel Kunta Kinte band a At Folsom Prison. Víc infa zde [www.facebook.com/events/621738565359367/]

Zádruha - historický spolek sdružuje zájemce o dějiny českého anarchismu, přičemž se soustředí zejména na období v rozmezí let 1880-1938. Pravidelně doplňuje tematickou webovou stránku, vydává brožury, pořádá přednášky a výstavy, pečuje o místa spojená s tím to hnutím a jeho účastníky.

VSTUP DOBROVOLNÝ, výtěžek věnujeme organizaci Jako doma, která pomáhá ženám na ulici.

Sobota 12. září 2020 v 14:00 až 23:00
Křižovatka ulic Sauerova a Chelčického

Praha, Žižkov

https://zizkovskanoc.net/

Datum & tijd: 

zaterdag, 12 september, 2020 - 14:00

Categorie: 

  • discussie/presentatie
  • guided tour

Prijs: 

  • tegen donatie

„Stavíme se proti byrokratickému systému s centralizovanou mocí, který je sociálně nespravedlivý a dlouhodobě neudržitelný, bez ohledu na to, zda funguje ve státech kapitalistických nebo tzv. socialistických.

categories: 

  • actie/protest/camp / boekwinkel/info shop/bibliotheek / kinderen / cursus/workshop / discussie/presentatie / tentoonstelling / film / werkplaats/diy