Zachraň klima a les u Hambachu - pojeď s námi na Ende Gelände

woensdag, 19 september

Zachraň klima a les u Hambachu - pojeď s námi na Ende Gelände

Short url: 

https://squ.at/r/68yq

Zachraň les u Hambachu, zastav těžbu uhlí!

Stejně jako v předloňském roce a loni chystáme výpravu na největší environmentální přímou akci v Evropě, německou Ende Gelände. Předloni více než tři tisíce lidí po tři dny blokovali v Lužici hnědouhelný důl Welzow Sud a koleje vedoucí k elektrárně Schwarze pumpe. Loni tisíce lidí blokovaly důl Hambach, potažmo koleje vedoucí k elektrárně Neurath.

Letošní akce se koná na obranu lesa u Hambachu, od 25. do 28. října. Staletý prales v německém Porýní je už po desetiletí devastován těžbou hnědého uhlí. Zbývající hektary kdysi rozlehlého porostu chce fosilní korporace RWE vykácet, aby mohla dále rozšířit nejhlubší povrchový důl na hnědé uhlí v Evropě Hambach. V současnosti se policie snaží les vyklidit, odvážné ochránkyně a ochránci lesa, kteří v lese už několik let žijí, čelí brutálnímu útoku militarizované policie s obrněnými transportéry, vodními děly a dalšími zbraněmi. Někteří z obránců a obránkyň lesa již byli při útoku zraněni.

Chceš se dozvědět víc? Jak do Německa pojedeme, co si vzít sebou a na co se těšit? Přijď si ve středu 19. září v 19:00 do podniku Tři ocásci poslechnout mobilizační přednášku na letošní Ende Gelände.

Datum & tijd: 

woensdag, 19 september, 2018 - 19:00

Categorie: 

  • discussie/presentatie

Prijs: 

  • free
Kavárna Tři ocásci
třída Kpt. Jaroše
18
602 Brno
Tsjechië

„Stavíme se proti byrokratickému systému s centralizovanou mocí, který je sociálně nespravedlivý a dlouhodobě neudržitelný, bez ohledu na to, zda funguje ve státech kapitalistických nebo tzv. socialistických.

categories: 

  • actie/protest/camp / boekwinkel/info shop/bibliotheek / kinderen / cursus/workshop / discussie/presentatie / tentoonstelling / film / werkplaats/diy