Promítání a povídání u dokumentu - Jídlo zdarma pro všechny

zondag, 20 november

Promítání a povídání u dokumentu - Jídlo zdarma pro všechny

Short url: 

https://squ.at/r/2j3i

Kolektiv Food Not Bombs Česká Lípa Vás zve na promítání krátkého dokumentu „Jídlo zdarma pro všechny“ a následnou diskuzi k problematice plýtvání, chudoby a bezdomovectví.

Akcí chceme upozornit na nepříznivou situaci lidí žijících na ulici, na nesmyslné plýtvání a nakládání s potravinami související s konzumním způsobem života a stále více se materializující společností. V rámci večera představíme samotnou iniciativu Food Not Bombs, její aktivitu, myšlenky a principy.
https://food-not-bombs.cz/

Jídlo zdarma pro všechny
„Parkoviště před supermarkety, fronty nakupujících, přeplněné nákupní vozíky. Běžný víkendový nákup jídla na týden. To všechno nejde sníst! Mnoho kvalitních potravin končí v popelnici. Pokud se nic nezmění, potravinový odpad se do roku 2020 zvýší o 40 procent. Mnoho jídla, které vyhazujeme, pěstují chudí rolníci na plantážích v rozvojových zemích. Severní Amerika a Evropa vyhodí ročně tolik tun jídla, že by z toho několikanásobně nasytili hladové po celém světě. Ulice Prahy, Holešovické nádraží. Lidé bez domova a další chudí lidé čekají s kelímky na polévku od FOOD NOT BOMBS“

event:
facebook.com/events/146287129177938

Datum & tijd: 

zondag, 20 november, 2016 - 18:00

Categorie: 

  • discussie/presentatie
  • film

Prijs: 

  • tegen donatie
Tao čajovna
Klášterní 273
Tsjechië

„Stavíme se proti byrokratickému systému s centralizovanou mocí, který je sociálně nespravedlivý a dlouhodobě neudržitelný, bez ohledu na to, zda funguje ve státech kapitalistických nebo tzv. socialistických.

categories: 

  • actie/protest/camp / boekwinkel/info shop/bibliotheek / kinderen / cursus/workshop / discussie/presentatie / tentoonstelling / film / werkplaats/diy