Setkání k uctění oběti fašistického teroristického útoku v USA

Lunedì, 14 Agosto

Setkání k uctění oběti fašistického teroristického útoku v USA

Short url: 

https://squ.at/r/36t3

Heather Heyer, americká odborářka a levicová politická aktivistka, se stala obětí fašistického teroristického útoku. V neděli 12. srpna najel sympatizant krajní pravice, člen republikánské strany a podporovatel prezidenta Trumpa, do davu po antifašistů, kteří se sešli v Charlottesville ve Virginii na východě USA, aby zde protestovali proti shromáždění tzv. „alternativních pravičáků“, ve skutečnosti neonacistů a rasistů, kteří se snaží všemi prostředky vzkřísit ideu čistě bílého amerického národa. Heather následkům zranění podlehla, mnoho lidí bylo těžce zraněno, někteří stále bojují v nemocnicích o život. Útok se odehrál v atmosféře rostoucí síly a agresivity fašistického hnutí v USA od zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA.

Pojďme společně uctít památku Heather Heyer zapálením svíček, jasně odsoudit krajně-pravicový terorismus a vyjádřit solidaritu v boji americkým antifašistům a antifašistkám. Jejich boj je totiž i naším bojem!

Sejdeme se u Pomníku padlým při osvobozování Prahy na náměstí Kinských.

Sdílejte prosím událost a pozvěte své přátele. Děkujeme!

Data e Orario: 

Lunedì, 14 Agosto, 2017 - 20:00

Categoria: 

  • meeting

Prezzo: 

  • free
Náměstí Kinských
Náměstí Kinských
150 00 Prague
Repubblica Ceca

Iniciativa Ne rasismu je antifašistická skupina. Přestože ve své společensko-politické kritice vycházíme z radikálně levicových pozic, nechceme se omezovat a svazovat žádnou konkrétní ideologií.