Wegańska kuchnia społeczna #64 Azyl Prosiaczka Chrumka

Igandea, 25 Otsaila

Wegańska kuchnia społeczna #64 Azyl Prosiaczka Chrumka

Short url: 

https://squ.at/r/a3dj

Zapraszamy na kolejną Wegańską Kuchnię Społeczną! KIEDY? Niedziela, 25.02.2024r. godz. 15:00
GDZIE? Zament, ul. Księcia Witolda 78. Przyjdź, przynieś wegańskie jedzenie albo zapłać 20 PLN. Podziel się przepisem, usiądź i porozmawiaj z nami przy wegańskim posiłku, który współtworzymy wspólnie! Kuchnia Społeczna promuje etyczną, pozbawioną mięsa i produktów odzwierzęcych kuchnię. Wszelkie zyski przeznaczane są na rzecz wartościowych inicjatyw społecznych (jesteśmy jak zawsze otwarte na Wasze sugestie).W lutym będziemy zbierać fundusze na Azyl Prosiaczka Chrumka, położony w okolicy Legnicy.
W Azylu mieszka 9 cudownych świńskich osób: Julek, Pepin, George, Piga, Bogusia, Hania, Gecik, Chrupka, Szymonka. Opiekuje się nimi Martyna, która przyjedzie opowiedzieć nam jak wspaniałe są to istoty. W Azylu zamieszkały również dwa szopy pracze: Kazimierz i Gabryś, 3 koty i pies.
W styczniu na Martynę spadły nieoczekiwane wydatki i dużo stresu związane z podpaleniem samochodu dostawczego, którym zaopatrywała Azyl w słomę, śrutę, warzywa i owoce, którym woziła świnie do weterynarzy i wiele innych. Wtedy zaprosiłyśmy ją na lutową Kuchnię Społeczną. W międzyczasie na zakup nowego samochodu została założona zrzutka i nie minęły 2 tygodnie, a Martyna zakupiła już nowy. Sytuacja została więc uratowana!
Nie mniej utrzymanie Azylu to nie małe wydatki, a spotkanie osoby na co dzień opiekującej się świniami to rzadkość, więc zapraszamy serdecznie! 1. Dołączyć do Kuchni można na dwa sposoby: płacąc 20 PLN (ale możesz też wesprzeć benefit jakąś większą kwotą) albo przynosząc wegańskie danie. Jeżeli nie masz czasu na gotowanie - zawsze możesz przynieść warzywa, owoce czy orzechy. Pamiętajcie, że ilość i jakość jedzenia zależy tylko i wyłącznie od WAS!
2. Nakładając sobie jedzenie pamiętaj o tym, że pomimo, że to szwedzki stół, są oprócz nas kolejne osoby, które czekają na spróbowanie dań. Nakładaj tyle, ile możesz zjeść - nie chcemy marnować i wyrzucać jedzenia.
3. Nie pakujemy ze sobą jedzenia na wynos.
Zament to alternatywne, anarchistyczne miejsce kulturowe. Organizowane są w nim warsztaty, wystawy, dyskusje, wykłady, spotkania, a także jest siedzibą Wolnej Biblioteki.
Dostępność architektoniczna: lokal znajduje się na parterze, brak schodów, jeden stopień do wejścia, toaleta nieprzystosowana dla osób na wózkach.

Data & Ordua: 

Igandea, 25 Otsaila, 2024 - 15:00 -tik 18:00 -ra

kategoria: 

  • advice/help/office hours
  • taberna/kafetegia
  • eztabaida/aurkezpena
  • jatekoa
  • bilera

Price: 

  • beste
- 20 zł lub dowolny wegański posiłek
Zament
ul. Księcia Witolda 78
wejście od ulicy
50-202 Wrocław
Polonia

Zament - miejsce spotkań i działań aktywistyczno-twórczych we Wrocławiu, zarządzane przez kolektyw niehierarchiczny. Prowadzimy działania w duchu anarchizmu, ekologii i feminizmu. Miejsce całkowicie non-profit co oznacza, że nikt nie pobiera żadnych zysków ze swojej działalności.

kategoriak: 

  • taberna/kafetegia / book shop/info shop/library / ikastaro/lantegia / eztabaida/aurkezpena / erakusketa / filma / jatekoa / doako denda/merkatua / bilera / lan-espazioa/diy