2. Kvírfilmení - Gendernauts

Asteartea, 20 Ekaina

2. Kvírfilmení - Gendernauts

Short url: 

https://squ.at/r/9gsh

Tentokrát si promítneme Gendernauts – dokument legendární queer filmařky Moniky Treut o skupině lidí žijících v San Franciscu, které spojuje otevřený život mimo tradiční genderové role. Film prostřednictvím rozhovorů a záběrů trans*a intersex* účinkujících ukazuje společenská i banální každodenní rozhodnutí, která musejí tito lidé dělat, aby mohlx žít své životy autenticky mimo hranice binárního cistému. Leitmotivem filmu je myšlenka genderové neutrality, která je v konečném důsledku osvobozující pro celou společnost, a rovněž ukazuje trans* a queer subkulturu v San Franciscu na přelomu devadesátých a nultých let.


Film budeme opět promítat v původním znění (v angličtině) s českými DIY přeloženými titulky, k dispozici bude drobné vegan občerstvení a safe space*.
Těšíme se na vás!


* promítání je primárně určeno pro trans* a queer lidi, ale vítánx je každx ally. Organizátorstvo přemýšlí o safe spacu jako o prostoru, kde si každx může dovolit být autentickx, zranitelnx a zároveň v bezpečí.

Data & Ordua: 

Asteartea, 20 Ekaina, 2023 - 19:00 -tik 21:30 -ra

kategoria: 

  • filma

Price: 

  • by donation
Trhlina
Jaromírova 9
128 00 Prague
Errepublika Txekiarra

Anarchistický infoshop s knihovnou a herními konzolemi, tvoříme prostor pro potkávání se, přednášky, diskuze i bezúčelné zevlování.

Vítejte u nás <3

kategoriak: 

  • book shop/info shop/library / ikastaro/lantegia / eztabaida/aurkezpena / filma / bilera / lan-espazioa/diy

irekitze-ordutegia: 

každý čtvrtek a neděle od 15 do 21:30 + události

every Thursday and Sunday from 3pm to 9:30pm + events