Promítání v Crossu: We Need to Take Guns (2017, 46 minut)

Viernes, 26 Octubre

Promítání v Crossu: We Need to Take Guns (2017, 46 minut)

Short url: 

https://squ.at/r/6bph

Večery (nejen) na téma mezinárodní solidarity s Rojavou

V říjnu a listopadu se spolu s dalšími kolektivy chystáme pořádat kulturně vzdělávací akce zaměřené na téma Demokratická federace Severní Sýrie (dříve Rojava). Již brzy zveřejníme rozpis všech akcí. Zatím bychom vás rádi pozvali na první z nich.

 

We need to take guns (2017, 46 minut) – 26.10. Kavárna klubu Cross 19:30 (Trailer k filmu dole)

Dvě angažované režisérky se vydaly do města Rakka, okupovaného Islámským státem, aby natočily výpovědi revolucionářů a revolucionářek různých organizací, bojujících pod praporem Mezinárodního batalionu svobody (IFB, International Freedom Batalion), které následně sestříhaly do 46minutového dokumentu. Po osvobození Rakky ale přišla tvrdá rána v podobě okupace Afrínu pod taktovkou turecké armády, která jednala se svolením jak USA, tak Ruska.

Obě režisérky do Kurdistánu stále jezdí, tentokrát ale zavítají k nám, aby po filmu vedly diskusi o tom, jak v době stále sílícího imperialismu, neoliberálního odcizení a fašizace společnosti hledat, co máme společného, namísto důvodů k nečinnosti. Co se můžeme z rojavských vítězství a porážek naučit, jaké strategie (ne)fungují a co znamená internacionalismus ve 21. století? Přijď na živelnou diskusi s lidmi, kteří se vydávají poznat revoluční boje na vlastní kůži už půl století.

Trailer: https://youtu.be/JRcBHNPpE_Y

 

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }

Fecha y hora: 

Viernes, 26 Octubre, 2018 - 19:30

Categoría: 

  • bar/café
  • debate/presentación
  • cine
  • reunión

Precio: 

  • gratis
Cross Club
Plynární 23
17000 Prague
República Checa

Ruta e indicaciones: 

Metro C "Nádraží Holešovice".

In addition to theoretical, informative and communication activities we also organize regular coordination of support and solidarity correspondence with prisoners.

categorías: 

  • acción/protesta/acampada / juicio