Nechte Kliniku dýchat! DEMONSTRACE

Saturday, 27 February

Nechte Kliniku dýchat! DEMONSTRACE

Short url: 

https://squ.at/r/1f9v

Klinika je znovu v ohrožení. Po útoku neonacistů s dlažebními kostkami se proti ní obrátili politici, kteří se alibisticky schovávají za byrokratické předpisy. Kolaudace je zástupným argumentem pro ty, kterým je trnem v oku nezávislý, svobodný a solidární prostor. Sejděme se v sobotu 27.2. v dvě hodiny na zahradě Kliniky, projděme spolu Žižkovem a ukažme, že Kliniku nedáme. 
Nechte Kliniku dýchat!
 

Spousta lidí se ptá, jak mohou podpořit Kliniku. Díky za podporu, tenhle týden může být v lecčems rozhodující. Sepsal jsem několik bodů.
1. ARGUMENTY. (dobré znát a používat)
Podle ÚZSVM (Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, který má objekt je hlavním argumentem k neprodloužení smlouvy jiná kolaudace objektu. Na to odpovídáme: a) Zástupce ombudsmana Stanisla Křeček se vyjádřil v tom smyslu, že účel kolaudace není to nejdůležitější. b) Učel užívání stavby lze snadno změnit a situaci tak vyřešit, ale ÚZSVM se o to zatím v komunikaci se stavebním úřadem nepokusil. c) je to zástupný argument a celá situace je nestandardní. Už proto, že dokument o kolaudaci budovy před rokem stavební úřad "nemohl najít" a našel ho pár týdnů před koncem smlouvy.
Dalším opravdu nehorázným argumentem (který používá i UZSVM!) jsou slova starostky Hujové o tom, že Klinika je bezpečnostní hrozba pro Žižkov. Nepřistupujme na zvrácenou logiku, která očerňuje terč násilí a činí ho viníkem.
Nejlepšími argumenty ve prospěch Kliniky je samozřejmě vše dobré, co se v baráku, který by jinak chátral, za poslední rok odehrálo.
2. ČLÁNKY, DOPISY
Pokud píšete, pište články a názory, klidně osobně laděné, s argumenty pro Kliniku. Psát můžete i dopisy a e-maily, ať už na ÚZSVM, Na P3 (starostka Hujová) nebo jakýmkoli politikům. Zapojte fantazii a googlujte kontakty.
3. DEMONSTRACE
Přijďte na sobotní demonstraci. Propagujte jí. Připravte bannery, hesla, pikety, cokoli, co ji oživí. Připravujeme přípravný workshop, kterého se můžete na Klinice zúčastnit.
4. BUĎTE AUTONOMNĚ KREATIVNÍ.
Vymýšlejte další věci.

Date & Time: 

Saturday, 27 February, 2016 - 14:00

Category: 

  • action/protest/camp
  • meeting

Price: 

  • free
Klinika
Jeseniova 60
Czech Republic

Squat: 

Evicted squat

Klinika was evicted in January 2019

categories: 

  • action/protest/camp / advice/help/office hours / book shop/info shop/library / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / food / (free) shop/market / meeting / music/concert / theater / work space/diy