Wystawa prac malarskich Mai Welman - Zwierzyniec

Sunday, 8 October to Thursday, 30 November

Wystawa prac malarskich Mai Welman - Zwierzyniec

Short url: 

https://squ.at/r/9qcx

W niedzielę 08.10.2023 o godzinie 18:30 miał miejsce wernisaż wystawy Mai Wilman “Zwierzyniec”.

Wystawę można oglądać w terminie 26.09 - 30.11.2023 w godzinach otwarcia Zamentu.

Od Autorki: “Na wystawę w Zamencie wybrałam prace przedstawiające zwierzęta. Zaczęłam je portretować pod koniec życia mojego ukochanego psa, który zmarł w październiku 2022 r. Wyjątkiem jest Dziewczynka będąca symbolem niewinności i bezbronności oraz Bliskość, czyli fragment mojej buzi i pyszczka Hektora. W swoich pracach staram się odzwierciedlić charakter zwierząt i emocje jakie przeżywają. Poprzez poświęcenie im sporej części twórczości, chcę pokazać, że są one dla mnie przynajmniej tak samo ważne jak ludzie, oddać duszę i podmiotowość. Maja Wilman - ur. 2001 r. w Strzelinie, absolwentka Społecznego Liceum Sztuk Plastycznych na specjalizacji wizaż i charakteryzacja. Jej pasja rozpoczęła się w pracowni Artura Raczkowskiego (Utraberg) - artysty oraz nauczyciela rysunku i malarstwa. Obecnie studentka trzeciego roku malarstwa Akademii Sztuk Pięknych, kształcąca swoje umiejętności w pracowni malarskiej dr. hab, prof. ASP Anny Kołodziejczyk oraz rysunkowej - prof. Piotr Kielan, dr hab. Marlena Promna. W swoich pracach porusza temat cielesności i kobiecości; miłośniczka zwierząt.”

Date & Time: 

Sunday, 8 October, 2023 - 18:30 to Thursday, 30 November, 2023 - 20:00

Category: 

  • exhibition

Price: 

  • free
Zament
ul. Księcia Witolda 78
wejście od ulicy
50-202 Wrocław
Poland

Zament - miejsce spotkań i działań aktywistyczno-twórczych we Wrocławiu, zarządzane przez kolektyw niehierarchiczny. Prowadzimy działania w duchu anarchizmu, ekologii i feminizmu. Miejsce całkowicie non-profit co oznacza, że nikt nie pobiera żadnych zysków ze swojej działalności.

categories: 

  • bar/cafe / book shop/info shop/library / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / food / (free) shop/market / meeting / work space/diy