IFI UDE /// AVTOMAT /// FKA /// koncert / sety / gusła / pląsy

Saturday, 27 May to Sunday, 28 May

IFI UDE /// AVTOMAT /// FKA /// koncert / sety / gusła / pląsy

Short url: 

https://squ.at/r/9ezo

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie muzyczne w 3 aktach, które stworzą dla nas cudowna Ifi Ude oraz porywający Avtomat i FKA.

Od ambientowych szumów tła, z których wyłoniły się pierwsze rytmy, przez wybuch polifonii dawnego i współczesnego śpiewu ludowego, po odarte z ornamentów pulsacje rytmów - przeplatając je eksplorować będziemy bogactwo kultury muzycznej.

Bez prostych podziałów, map i schematów troje niezwykłych postaci świata muzycznego poprowadzi nas przez czas, przestrzeń, warstwy kultury i brzmienia. Mroczne tętniące elektronicznymi uderzeniami klubowe piwnice, rzewne chłopskie ballady oraz popowe szlagiery i rytmy, które może tylko nam się wydawały obejmą nas i porwą w świat muzyki, która nie jest na scenie odtwarzana, a faktycznie żyje.

W muzykę ludową świata współczesnego tworzoną nie jako produkty sztuki, a część naszego życia; gusła radości, harców i pląsów.


// Ifi Ude //
polsko-nigeryjska artystka, która swoją ostatnią płytą "Ludevo" zabrała nas w prawdziwie niezwykłą osobistą ale i uniwersalną podróż. W unikatowy sposób opowiada nią o nadziei, dojrzewaniu jako kobieta, niebezpieczeństwach oraz smutkach. Tym ostatnim, jak na zadziorną warszawiankę przystało, potrafi wyprawić stypę taką, że nogi same rwą się do tańca. Sprawnie operując wątkami i elementami polskiej kultury ludowej i popularnej, czerpiąc jednocześnie ze swoich Nigeryjskich korzeni i brzmień oczarowuje głosem aby dać występ który porusza w każdy możliwy sposób. Gwiazda wieczoru wymykająca się muzycznym i artystycznym klasyfikacjom.


// Avtomat //
jeden z filarów warszawskiej niezależnej i queerowej sceny klubowej, znany tak z setek godzin przetańczonych pod szyldami Ciężki Brokat oraz Oramics jak i ze swojego zaangażowania społecznego. Jego nieprzerwana eksploracja brzmień, które znacznie wykraczają poza to czego można by się spodziewać na dancefloorze bezdyskusyjnie umiejscawia go w czołówce rodzimych twórców muzyki elektronicznej. Od przeplatanych białym śpiewem melodii techno, przez taneczne breakbeaty po lamety o rewolucyjnych intencjach możemy się spodziewać, że ma w zanadrzu znacznie więcej niż byle "after" po koncercie.


// FKA //
infant terrible podziemnych ravewów związana z kolektywami Femade Crew i Überpunx nie widzi problemu w łączeniu ambientów, kolaży dźwiękowych i form tak skrajnie odległych jak breakcore. Postrach oczekujących rytmicznej miarowej łupaniny, tym razem jak deklaruje rozpocznie nasz wieczór setem nastrojowych ambientowych smaczków, które mają lekko rozgrzać wasze podudzia.

 

Date & Time: 

Saturday, 27 May, 2023 - 19:00 to Sunday, 28 May, 2023 - 01:00

Category: 

  • music/concert
  • party

Price: 

  • other
ADA Puławska
Puławska 37
Poland

Squat: 

Former squat, now legalised

A.D.A. PUŁAWSKA is alternative space located in Warsaw, acting as an autonomous socio-cultural center. A.D.A.PUŁAWSKA relies entirely on grass-roots social activity.

categories: 

  • advice/help/office hours / bar/cafe / book shop/info shop/library / children's activity / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / food / (free) shop/market / meeting / music/concert / party / theater / work space/diy