Prezydencie, weź kasę na mieszkania!

Tuesday, 28 March

Prezydencie, weź kasę na mieszkania!

Short url: 

https://squ.at/r/9c96

Kolejna już manifestacja lokatorska pod Ratuszem. Będziemy je robić co tydzień. Do skutku.

6 marca 2023 zapadła decyzja o przedłużeniu okresu rozpatrywania petycji lokatorów i lokatorek nielegalnie sprywatyzowanych mieszkań zakładowych o kolejne trzy miesiące.

Lokatorzy i lokatorki nielegalnie sprywatyzowanych mieszkań zakładowych nie mogą czekać kolejnych trzech miesięcy na decyzje czy Gmina Wrocław będzie chciała im pomóc.
Każdego dnia muszą liczyć się z groźbą eksmisji lub podwyżki czynszu, która przekroczy ich zdolności do płacenia. Każdego miesiąca muszą wydawać większą część swoich dochodów na czynsz i żyć na krawędzi ubóstwa.

Wszystkie przedstawiane przez Urząd Miejski wątpliwości co do procesu finansowania wykupu mieszkań pozakładowych przez gminę zostały jednoznacznie rozwiane. Pieniądze są do wzięcia. Czekają tylko aż Urząd Miejski po nie sięgnie aby móc wreszcie rozwiązać problem mieszkań zakładowych i wzbogacić majątek Wrocławia o lokale komunalne warte prawie 30 mln zł.

Nie ma powodu aby zwlekać. Nie można w tej sprawie zwlekać. Prezydencie, weź pieniądze na mieszkania. Wszyscy ich potrzebujemy.
Manifestacja jest inicjatywą całkowicie oddolną, tworzoną przez niezależny ruch lokatorki, dlatego też będzie się odbywała na zasadach: "no logo" tzn. symbole partii i organizacja politycznych nie będą akceptowane.

Date & Time: 

Tuesday, 28 March, 2023 - 12:00

Category: 

  • action/protest/camp

Price: 

  • free
Wrocław pod Ratuszem
Sukiennice
Poland

Stowarzyszenie Akcja Lokatorska zajmuje się obroną prawa do mieszkania we Wrocławiu.

Strona: lokatorzy.wroclaw.pl

categories: 

  • action/protest/camp / advice/help/office hours / court case