Společně proti impériu: Beseda se Solidarity Collectives

Thursday, 20 April

Společně proti impériu: Beseda se Solidarity Collectives

Short url: 

https://squ.at/r/9c2x

I více než rok po začátku Putinovy invaze na Ukrajinu jí odporují i tamější antifašisté a anarchisté. Někteří skrze humanitární pomoc v zasažených oblastech, jiní se zbraní v ruce či jako polní medici zachraňující raněné na frontě. Jejich snaha stojí nejen na odvaze a vůli se bránit zlu, ale i rozsáhlé síti solidární pomoci. Tu zajišťují mj. naši přátelé ze Solidarity Collectives – zdola organizované platformy, která za více než rok pomohla stovkám lidí z řad obránců i civilistů.

 

Ve čtvrtek 20. 4. se s námi na dálku spojí do samosprávného komunitního centra Trhlina, aby nám pověděli, co a proč dělají, čemu čelí a jak jim lze pomoci. Přijďte si Solidarity Collectives poslechnout a třeba i přispět na jejich činnost!

 

Besedu navíc zahájí krátký úvod od antifašistů, kteří přátele na Ukrajině podporují odtud, z Prahy. Bude řeč jak o praktické podobě takové pomoci, tak jejích motivacích a úskalích. Dostaneme se i k širšímu kontextu zápasu s kremelskou rozpínavostí, vysvětlení v posledním roce užívaného pojmu „Z-fašismus“, ale také k naději v lepší, mírové zítřky.

 

Těšíme se na vás!

 

Beseda proběhne po 18.30 v češtině a angličtině, na požádání se pokusíme zajistit simultánní překlad.Další info o hostech: https://www.solidaritycollectives.org/en/main-page-english/

Date & Time: 

Thursday, 20 April, 2023 - 18:30 to 21:30

Category: 

  • discussion/presentation

Price: 

  • by donation
Trhlina
Jaromírova 9
128 00 Prague
Czech Republic

Anarchistický infoshop s knihovnou, herními konzolemi a vybavenou ledničkou.

Vítejte u nás <3

Chcete u nás zorganizovat veřejnou akci nebo schůzku vašeho kolektivu? Napište nám na ahoj@trhlina.org

categories: 

  • book shop/info shop/library / course/workshop / discussion/presentation / film / meeting / work space/diy

opening times: 

každý čtvrtek od 15 do 21:30 + události

every Thursday from 3pm to 9:30pm + events