Promítání a diskuze o současné situaci na polském pohraničí

Sunday, 26 February

Promítání a diskuze o současné situaci na polském pohraničí

Short url: 

https://squ.at/r/98mm

Družstvo Racek a No Borders Team vás zvou do Vln na promítání filmu Limity Lidskosti a následnou diskuzi. Obojí se bude věnovat současné situaci na polsko-běloruské a polsko-ukrajinské hranici.

Kdo jsou No Borders Team (NBT): Mezinárodní skupina lidí pomáhající na hranicích lidem, kteří utíkají před válkou nebo chudobou. NBT jako skupina věří, že svoboda pohybu a rozhodování o místě pobytu je základním lidským právem.

Setkání začne promítáním krátkého filmu o polsko-běloruském a také polsko-ukrajinském pohraničí, na kterém NBT spolupracuje s místními lidmi. Ukazuje rozdíly mezi oběma stranami východní hranice Evropské unie: jedna je otevřená a vítá lidi, kteří bojují proti ruské invazi, a ta druhá ve stejnou dobu – jenom o 300 km dále – kde umírají lidé, kteří utíkají před jinými válkami.

Po promítání bude následovat prezentace NBT o tom co dělají, kde bude také čas na malou diskusi, několik otázek nebo sdílení různých pohledů na to, jak pomoci lidem v pohybu právě nyní.

Date & Time: 

Sunday, 26 February, 2023 - 18:30

Category: 

  • discussion/presentation
  • film

Price: 

  • by donation
Čajový klub Ve Vlnách
Hudečkova 664/1
40502 Děčín
Czech Republic

„Stavíme se proti byrokratickému systému s centralizovanou mocí, který je sociálně nespravedlivý a dlouhodobě neudržitelný, bez ohledu na to, zda funguje ve státech kapitalistických nebo tzv. socialistických.

categories: 

  • action/protest/camp / book shop/info shop/library / children's activity / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / work space/diy

We are a grassroots anarchist group bringing together individuals from various collectives across Poland and Europe, who oppose the actions of the authorities on the border. The aggression of the authorities is directed against people seeking refuge.

categories: 

  • action/protest/camp