19. Feministyczno-queerowa Akcja Letnia 2023 - Феминистско-квировый летний лагерь ФАЛя 2023

Friday, 21 July to Sunday, 30 July

19. Feministyczno-queerowa Akcja Letnia 2023 - Феминистско-квировый летний лагерь ФАЛя 2023

Short url: 

https://squ.at/r/92je

Zapraszamy na 19. Feministyczno-Queerową Akcję Letnią!

21-30.07.2023, Miejsce Inicjatyw Pozytywnych Kacze Bagno (Warmia).

Podobnie jak w zeszłych latach FALa będzie dwujęzyczna pol/ros.

Więcej informacji o tegorocznym obozie wkrótce!

---

Czy jest FALa?

Feministyczno-Qeerowe Akcje Letnie (FAL) to letnie obozy edukacyjno-rekreacyjne dla kobiet*, organizowane przez grupę Ulica Siostrzana już od 2001 roku. Ich celem jest stworzenie przestrzeni na współdziałanie, wzmacnianie, rozwój oraz odpoczynek kobiet*.

Staramy się tworzyć przestrzeń:

 • bezpieczną, czyli taką, w której szanowane są granice zarówno psychiczne jak i fizyczne wszystkich osób, i w której nie stosuje się przemocy,
 • włączającą, czyli taką, w której żadna z osób nie czuje się wykluczona (np. ze względu na to, że ma lub nie ma dzieci, ze względu na orientację psychoseksualną czy miejsce pochodzenia),
 • otwartą, czyli taką, w której różne opinie i punkty widzenia mogą zostać wypowiedziane, usłyszane i dyskutowane – z szacunkiem dla innych osób,
 • równościową, czyli taką, która opiera się na poszanowaniu potrzeb i autonomii innych osób i w której każda z osób uczestniczących ma takie same prawa.

Podczas obozów kobiety* biorą udział w warsztatach, zajęciach, wykładach i dyskusjach. Mają okazję by spotkać się i porozmawiać. Na obóz można przyjechać z dziećmi, dla których w ciągu dnia prowadzone są zajęcia.

Każdy obóz przygotowuje nieformalna grupa osób wywodzących się spośród szerokiego grona uczestniczek poprzednich obozów. Skład grupy organizacyjnej jest zmienny. Obozy są inicjatywą non-profit. Grupa organizacyjna działa nieodpłatnie.

Obozy Ulicy Siostrzanej są mobilne: zawitały m.in na Suwalszczyznę, Warmię i Mazury, w Bieszczady i na Śląsk Cieszyński.

Współpraca i samoorganizacja

Obóz opiera się na ideach współpracy i samoorganizacji. Współtworzą go wszystkie uczestniczki. Prowadzimy dla siebie nawzajem zajęcia, warsztaty i dyskusje, dzieląc się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniami.  Współdzielone są też obowiązki: sprzątanie i gotowanie odbywa się na zasadzie dyżurów. Przywozimy ze sobą filmy, muzykę, książki, gry, którymi chcemy w czasie obozu „podzielić” się z innymi uczestniczkami. Wspólnie jeździmy nad jezioro i chodzimy na spacery. Wspólnie „składamy się” na wydarzenie, jakim jest obóz.

Poprzez zaproponowanie takiej formy, umożliwiającej wszystkim. uczestniczkom samodzielne tworzenie programu oraz gospodarowanie czasem i przestrzenią, chcemy doprowadzić do wypracowania platformy wymiany wiedzy, doświadczeń i umiejętności, otwartej dla wszystkich kobiet bez względu na ich status społeczny, materialny, wiek, orientację seksualną, wykształcenie itd.

Dzięki możliwości współudziału w tworzeniu tej przestrzeni zostaną uwzględnione różne interesy i punkty widzenia kobiet.

 

*Kobieta/dziewczyna – osoba mająca doświadczenie życia jako kobieta/dziewczyna i/lub socjalizacji do roli kobiety (także osoba transseksualna i transgenderowa).

Date & Time: 

Friday, 21 July, 2023 - 08:00 to Sunday, 30 July, 2023 - 23:00

Is this a callout or mobilisation?: 

 • international callout

Category: 

 • action/protest/camp
 • course/workshop
 • meeting

Topics: 

 • feminism
 • feminist camp
 • queer

Price: 

 • more than 5 €

email: 

Ulica Siostrzana jest grupą nieformalną, zawiązaną w lutym 2001 roku przez dziewczyny* i kobiety* działające w różnych organizacjach lub poza organizacjami. Łączy nas to, że jesteśmy feministkami i chcemy zmieniać otaczającą nas rzeczywistość tak, żeby nam i innym osobom żyło się lepiej.

categories: 

 • action/protest/camp / course/workshop / meeting