Friday, 21 July to Sunday, 30 July
19. Feministyczno-queerowa Akcja Letnia 2023 - Феминистско-квировый летний лагерь ФАЛя 2023
Short url:
Zapraszamy na 19. Feministyczno-Queerową Akcję Letnią!
21-30.07.2023, Miejsce Inicjatyw Pozytywnych Kacze Bagno (Warmia).
Podobnie jak w zeszłych latach FALa będzie dwujęzyczna pol/ros.
Więcej informacji o tegorocznym obozie wkrótce!
---
Czy jest FALa?
Feministyczno-Qeerowe Akcje Letnie (FAL) to letnie obozy edukacyjno-rekreacyjne dla kobiet*, organizowane przez grupę Ulica Siostrzana już od 2001 roku. Ich celem jest stworzenie przestrzeni na współdziałanie, wzmacnianie, rozwój oraz odpoczynek kobiet*.
Staramy się tworzyć przestrzeń:
- bezpieczną, czyli taką, w której szanowane są granice zarówno psychiczne jak i fizyczne wszystkich osób, i w której nie stosuje się przemocy,
- włączającą, czyli taką, w której żadna z osób nie czuje się wykluczona (np. ze względu na to, że ma lub nie ma dzieci, ze względu na orientację psychoseksualną czy miejsce pochodzenia),
- otwartą, czyli taką, w której różne opinie i punkty widzenia mogą zostać wypowiedziane, usłyszane i dyskutowane – z szacunkiem dla innych osób,
- równościową, czyli taką, która opiera się na poszanowaniu potrzeb i autonomii innych osób i w której każda z osób uczestniczących ma takie same prawa.
Podczas obozów kobiety* biorą udział w warsztatach, zajęciach, wykładach i dyskusjach. Mają okazję by spotkać się i porozmawiać. Na obóz można przyjechać z dziećmi, dla których w ciągu dnia prowadzone są zajęcia.
Każdy obóz przygotowuje nieformalna grupa osób wywodzących się spośród szerokiego grona uczestniczek poprzednich obozów. Skład grupy organizacyjnej jest zmienny. Obozy są inicjatywą non-profit. Grupa organizacyjna działa nieodpłatnie.
Obozy Ulicy Siostrzanej są mobilne: zawitały m.in na Suwalszczyznę, Warmię i Mazury, w Bieszczady i na Śląsk Cieszyński.
Współpraca i samoorganizacja
Obóz opiera się na ideach współpracy i samoorganizacji. Współtworzą go wszystkie uczestniczki. Prowadzimy dla siebie nawzajem zajęcia, warsztaty i dyskusje, dzieląc się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniami. Współdzielone są też obowiązki: sprzątanie i gotowanie odbywa się na zasadzie dyżurów. Przywozimy ze sobą filmy, muzykę, książki, gry, którymi chcemy w czasie obozu „podzielić” się z innymi uczestniczkami. Wspólnie jeździmy nad jezioro i chodzimy na spacery. Wspólnie „składamy się” na wydarzenie, jakim jest obóz.
Poprzez zaproponowanie takiej formy, umożliwiającej wszystkim. uczestniczkom samodzielne tworzenie programu oraz gospodarowanie czasem i przestrzenią, chcemy doprowadzić do wypracowania platformy wymiany wiedzy, doświadczeń i umiejętności, otwartej dla wszystkich kobiet bez względu na ich status społeczny, materialny, wiek, orientację seksualną, wykształcenie itd.
Dzięki możliwości współudziału w tworzeniu tej przestrzeni zostaną uwzględnione różne interesy i punkty widzenia kobiet.
*Kobieta/dziewczyna – osoba mająca doświadczenie życia jako kobieta/dziewczyna i/lub socjalizacji do roli kobiety (także osoba transseksualna i transgenderowa).
Date & Time:
Is this a callout or mobilisation?:
- international callout
Category:
- action/protest/camp
- course/workshop
- meeting
Topics:
- feminism
- feminist camp
- queer
Price:
- more than 5 €
online:
email:
