KAFE 115: 20 let od zasedání MMF a SB v Praze

Tuesday, 29 September

KAFE 115: 20 let od zasedání MMF a SB v Praze

Short url: 

https://squ.at/r/80iy

Další KAFE 115 proběhne při příležitosti 20. výročí zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v Praze a protestů proti němu. Pozvání do diskuse přijala pětice přímých účastníků a účastnic tehdejších událostí.  

 

 Před 20 lety se Česko stalo na pár dní středobodem světa. V Praze zasedal Mezinárodní měnový fond a Světová banka, instituce podílející se na ekonomické globalizaci a zadlužení zemí tzv. třetího světa. Stejně tak do Prahy přijely tisíce lidí z celého světa, kteří chtěli narušit průběh akce i hledat možné alternativy současného ekonomického uspořádání. Kontrasummit, demonstrace, mediální hysterie, o tom všem se budete moci dovědět přímo od lidí, kteří se tehdy protestů zúčastnili.

 

KAFE 115 na téma alterglobalizačních protestů s panelovou diskusí. 

 

Diskutovat budou:

Marta Kolářová – pomocná organizátorka Iniciativy proti ekonomické globalizaci (INPEG), autorka knihy Protest proti globalizaci.

Viktor Piorecký – tiskový mluvčí INPEG

Arnošt Novák – Organizátor z INPEGu, který se podílel hlavně na taktice pouličního protestu, redaktor Konfrontace, nenapravitelný squatter a sociolog z FHS UK.

D. – Připravoval protesty, speciálně pak organizoval Kontrasummit s řečníky jako Silvia Federici, George Caffentzis, Jeff Engels z dokařských odborů ILWU, Naomi Klein. Během protestů organizoval setkání mezinárodních skupin „platformistické tendence“. Po protestech se podílel na vzniku a provozu infoshopu Krtkova kolona, který se (marně) snažil „zachovat energii naakumulovanou při protestech“ a jako člen Organizace revolučních anarchistů – Solidarita na debatě uvnitř „hnutí“ o „kritice aktivismu“, která byla reflexí na protesty. Dnes je členem Kolektivně proti kapitálu/Mouvement Communiste (KPK/MC).

Jan Křeček – zakládající člen Komuny ’92, šéfredaktor Konfrontace, organizátor a mluvčí pražských streetparties před zasedáním MMF – SB. Disertační práci obhájil na téma Radikální politická opozice. Pražské zasedání MMF – kritická analýza diskurzu. Působí na katedře mediálních studií FSV UK, kde se věnuje politické komunikaci a analýzám mediálních obsahů.

 Na akci se zamaskuj (prostě si vem roušku).

Date & Time: 

Tuesday, 29 September, 2020 - 19:00 to 21:00

Category: 

  • bar/cafe
  • discussion/presentation

Price: 

  • free
prostor39
Řehořova 33/39
Czech Republic

Analysis*Action*Emantipation: Radical left group from Prague /// Analýza*Akce*Emancipace: Radikálně levicová skupina z Prahy

Part of antiauthoritarian platform Beyond Europe /// Součást antiautoritářské platformy Beyond Europe

 

categories: 

  • action/protest/camp / discussion/presentation / film