Sprawa Jarosława Ziętary

Saturday, 26 September

Sprawa Jarosława Ziętary

Short url: 

https://squ.at/r/80dr

Sprawa Jarosława Ziętary nie jest tylko sprawą kryminalną. Jest również, a może przede wszystkim sprawą polityczną. Poznański dziennikarz naraził się prowadząc śledztwo bandytom w garniturach, a jeden z nich został wybrany rok później na senatora. To Aleksander Gawronik. Chociaż startował jako kandydat niezależny nad jego osobą władza roztoczyła parasol ochronny. Działania policji oraz prokuratury w sprawie morderstwa Ziętary latami nie przynosiły efektów. Wyglądało to tak jakby chciano umorzyć sprawę i zamieść ją pod dywan. To nie był wyjątek, inne równie bulwersujące opinię publiczną sprawy z lat 90-tych XX wieku również latami nie mogły znaleźć finału. Dopiero teraz wychodzą na jaw okoliczności w jakich został porwany i zamordowany Jarosław Ziętara. Podczas prezentacji opowiem nie tylko o nim, ale także o rzeczywistości polityczno – gospodarczej zmieniającej się polski.

Date & Time: 

Saturday, 26 September, 2020 - 16:30 to 18:30

Category: 

  • bar/cafe
  • book shop/info shop/library
  • discussion/presentation
  • meeting

Price: 

  • free
ADA Puławska
Puławska 37
Poland

Squat: 

Former squat, now legalised

A.D.A. PUŁAWSKA is alternative space located in Warsaw, acting as an autonomous socio-cultural center. A.D.A.PUŁAWSKA relies entirely on grass-roots social activity.

categories: 

  • bar/cafe / book shop/info shop/library / children's activity / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / food / (free) shop/market / meeting / music/concert / party / theater / work space/diy