Rożawa: walka o demokrację vs wirus i Erdogan

Wednesday, 15 July

Rożawa: walka o demokrację vs wirus i Erdogan

Short url: 

https://squ.at/r/7xkp

Świat żyje pandemią, doniesienia na jej temat zalały wszystkie media. A czym żyje Rożawa*? Co się obecnie dzieje w regionie? Jak wpływa na życie inwazja Turcji? Jak Kurdyjki i Kurdowie radzą sobie z covidem?

Na te pytania postaramy się odpowiedzieć wspólnie z aktywistkami z Rożawy podczas wideokonferencji w środę o 19. Zapraszamy do udziału osobiście lub online!

Wydarzenie poprzedza globalne dni akcji 18-19 lipca, do udziału w których serdecznie zapraszamy. Więcej: https://riseup4rojava.org/wezwanie-do-akcji-18-19-lipca/

*Rożawa (Rojava) to kurdyjska nazwa autonomicznego regionu znanego formalnie jako Demokratycznej Federacji Północno-wschodniej Syrii, na terenie którego od 8 lat trwa rewolucja; społeczna, feministyczna i ekologiczna. Organizacja społeczeństwa opiera się tam na systemie demokratycznego konfederalizmu. Odrzucono standardową instytucje państwa i skupiono się na oddolnej samorządności i regionalnej współpracy angażującej wszystkie zamieszkujące teren grupy etniczne. Jest to prawdopodobnie pierwsza od setek lat szansa na stabilizację regionu i pokojowe współżycie zamieszkujących go społeczności, a także demokratyczna inspiracja nawet dla nas, mieszkających na zachodzie.

Date & Time: 

Wednesday, 15 July, 2020 - 19:00 to 21:00

Category: 

  • bar/cafe
  • book shop/info shop/library
  • discussion/presentation
  • meeting

Topics: 

  • online
  • conference

Price: 

  • free
ADA Puławska
Puławska 37
Poland

Squat: 

Former squat, now legalised

A.D.A. PUŁAWSKA is alternative space located in Warsaw, acting as an autonomous socio-cultural center. A.D.A.PUŁAWSKA relies entirely on grass-roots social activity.

categories: 

  • bar/cafe / book shop/info shop/library / children's activity / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / food / (free) shop/market / meeting / music/concert / party / theater / work space/diy