Benefiční matinée : Rhytms of Resistance

Saturday, 28 September

Benefiční matinée : Rhytms of Resistance

Short url: 

https://squ.at/r/7bwc

Odpoledne na podporu Resistance Samba Brno, nového aktivistického "sambabandu" z celosvětové nehierarchické sítě Rhytms of Resistance. Během letoška jste je už mohli zažít několikrát, jak v růžovo-stříbrném dresscodu a s neskutečným zápalem vlévají energii do různých demonstrací a pochodů.

Přijďte přispět na jejich fungování, dozvědět se o nich více, případně si s nimi zkusit krátce zahrát. U toho můžete zahnat kocovinku kvalitním junkfoodem a pivkem, nebo jenom tak strávit baboletní odpoledne na zahrádce u příjemné muziky.

Otevřeno od 15:00.
Začátek workshopu v 16:30, doba trvání max. 90 minut (přijďte včas).
Vstupné dobrovolné.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Resistance Samba Brno je nově vzniklá brněnská odnož Rythms of Resistance (RoR), celosvětové sítě bubenických "samba" skupin. Rythms of Resistance vznikly v rámci anti-globalizačního hnutí Reclaim the streets jako součást antikapitalistických protestů. Od toho se odvíjí i hodnoty, jaké RoR proklamuje a sdílí, a ke kterým se hlásí i brněnská skupina. Je součástí horizontální, anti-rasistické, anti-sexistické sítě, jejímž účelem je boj za sociální a environmentální spravedlnost. Jako aktivistky a aktivisté se zapojují do akcí, které otevřeně podporují boj s rasismem, diskriminací, vykořisťováním a jinými formami útlaku. Hlásí se k solidaritě, nenásilí a inkluzivitě. Kdokoliv, kdo sdílí tyto hodnoty, je v kolektivu vítán.

Během posledních měsíců u nás svým karnevalovým bubnováním podpořili feministické demonstrace, antifašistický pochod, rostoucí hnutí Fridays for Future i aktivity hnutí za klimatickou spravedlnost. Díky podpoře mezinárodní sítě RoR sehnali část nástrojů, zároveň jim jich ješte část chybí. Náklady taky vznikají údržbou a opravami nástrojů (blány, paličky atd.). Přijďte se dozvědět více, zkusit si s nimi zahrát a/nebo podporou tohoto benefitu přispět na jejich fungování.
Více na https://rhythms-of-resistance.org

Cocina Perdida je dobrovolnický kolektiv lidí převážně z Brna, který od roku 2014 - často ve spolupráci s dalšími podobnými skupinami z Evropy - vaří veganské jídlo na koncerty, festivaly, demonstrace a jiné akce autonomní a anarchistické scény. Případné zisky z takovýchto akcí používají z části na další rozvoj kuchyně, ale zejména jako benefici na podporu jiných nezávislých sociálních či ekologických projektů. Organizují se nehierarchicky a samozřejmě odmítají účast na akcích potírajících lidské svobody, akcích pořádaných nebo podporujících politické strany, státní instituce, náboženské skupiny apod.
FB: http://tinyurl.com/c-perdida

DJ Negast není na Dráze žádným nováčkem a jeho pestrá žánrová nabídka je přesně tím, co byste očekávali od místa a času, jako je tohle.

FB událost:
facebook.com/events/386296248753033

Date & Time: 

Saturday, 28 September, 2019 - 15:00

Category: 

  • course/workshop
  • food
  • party

Price: 

  • by donation
FBB Klub Na dráze
Nádražní 9
602 00 Brno
Czech Republic

„Stavíme se proti byrokratickému systému s centralizovanou mocí, který je sociálně nespravedlivý a dlouhodobě neudržitelný, bez ohledu na to, zda funguje ve státech kapitalistických nebo tzv. socialistických.

categories: 

  • action/protest/camp / book shop/info shop/library / children's activity / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / work space/diy