Tamás Bakos: Exiled on Side Streets

Thursday, 13 June to Thursday, 4 July

Tamás Bakos: Exiled on Side Streets

Short url: 

https://squ.at/r/75uu

Tóny blues a touha po svobodě na obrazech maďarského malíře.

Tamás Bakos (nar. 1976 v Nagykőrösi) je maďarský malíř samouk. Po ukončení střední školy pracoval krátce jako číšník ve svém rodném městě a potom prožil více než třináct let jako bezdomovec v budapešťských ulicích. Pohyboval se na samém okraji společnosti, několikrát čelil násilným útokům a jednou byl dokonce vážně postřelen. Tou dobou začal obsesivně malovat a kreslit. Používal materiály, které našel většinou v popelnicích, nejčastěji cáry papíru a vyhozené dřevěné desky. Své obrazy občas prodával a přivydělával si jimi na živobytí. V roce 2013 upoutalo jeho dílo pozornost Waltera Famlera z vídeňského kulturního centra Alte Schmiede. Brzy nato se ve Vídni konala první výstava, po níž následovaly mnohé další. V současnosti jeho obrazy figurují v řadě soukromých sbírek.
Více na https://www.bakos-t.org/

Nyní se Tamás Bakos poprvé představuje brněnskému publiku. Cyklus Painting the blues, z něhož výstava z velké části vychází, byl poprvé představen ve vídeňském jazzovém klubu Porgy & Bess v roce 2017.

Vernisáž proběhne ve čtvrtek 13. 6. od 20:00 v Bajkazylu (Dornych 2a, Brno).
http://www.bajkazylbrno.cz/
facebook.com/pg/bjkzlbrno/

Program hudebně doprovodí brněnský bluesman Stanley Voda.
http://www.stanleyvoda.wbs.cz/
facebook.com/StanleyVoda

Výstava potrvá do 4. 7.

Date & Time: 

Thursday, 13 June, 2019 - 20:00 to Thursday, 4 July, 2019 - 15:15

Category: 

  • exhibition

Price: 

  • free
Bajkazyl Brno
Dornych 420/2a
60200 Brno
Czech Republic

„Stavíme se proti byrokratickému systému s centralizovanou mocí, který je sociálně nespravedlivý a dlouhodobě neudržitelný, bez ohledu na to, zda funguje ve státech kapitalistických nebo tzv. socialistických.

categories: 

  • action/protest/camp / book shop/info shop/library / children's activity / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / work space/diy