Lidová kuchyně + promítání SIKSA: Stabat Mater Dolorosa!

Saturday 23 March

Lidová kuchyně + promítání SIKSA: Stabat Mater Dolorosa!

Short url: 

https://squ.at/r/6qyf

Klasická Lidová kuchyně na Salé v rámci ŽN 19: Právo na město - přednášky, procházky, workshopy. Veganský oběd pro každého za dobrovolný příspěvek. Celý výtěžek jde pro fond 4 židle, který se zaměřuje na pomoc rodinám, které se ocitly v bytové nouzi nebo jim hrozí život na ulici. Těšte se na:
🍲 mrkvový krém
🌯 tortilly plněné grilovanou zeleninou a fazolovou pastou
🍰 jablkový koláč

Děkujeme kolektivu Salé za možnost uskutečnit tuto akci.
Od 13:00 do 16:00 pro vás vaří 4 židle a Food Not Bombs. 
Od 16:00 se bude podávat káva a hlavně si pustíme flm od polské avantgardní umělkyně SIKSA: Stabat Mater Dolorosa!

,,Muzikál o dívce a smrti, který rozvíjí stejnojmenné album polského punk/performativního dua SIKSA. Jde o realizaci snu o natočení filmu, kde sen i film jsou jako žvýkání žvýkačky, která už dávno ztratila svou chuť.

Nostalgická pozvánka na roztančený příběh o dívce, která se vrací do svého dětství, kdy se díky matčinému šatníku převlékala za různé ženy a vytvářela si tak rozličné role pro vlastní potěšení. Film je nástrojem k rekonstrukci scén z dětství a zároveň barokní rozloučení s brokátem i s jednorožci. Stabat Mater Dolorosa zajíždí jako bajonet do postojů současné společnosti a celým svým tělem servíruje mikro performance vykonávané na vlastní nebezpečí. Hudba SIKSY je scénářem, který postavy odmítají, hrají, melou, vyplivují, popírají, zvětšují a kamera Piotra Machy je jedním z nástrojů zločinu, kterým by SIKSA ráda osobně rozbila současnost. Jde o umělecký jazyk, který SIKSA od roku 2014 využívá téměř bez povšimnutí. Pistol, dívka a smrt."
 

 https://www.youtube.com/watch?v=k7unpwFSnNs

Date & Time: 

Saturday, 23 March, 2019 - 13:00

Category: 

  • bar/cafe
  • film
  • food

Price: 

  • by donation
Salé
Orebitská 14
Czech Republic

Salé is an anarchist infocentrum in Prague, Czech Republic. We offer a space for anti-authoritarian collectives and individuals. In case you want to organise some program, use our email sale(at)riseup.net or just come by.  All dishes in Salé are strictly vegan. Check the program for events.

categories: 

  • advice/help/office hours / bar/cafe / book shop/info shop/library / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / food / (free) shop/market / meeting / work space/diy

opening times: 

Check on website