Kliniku Nedáme: Přátelská Snídaně

Thursday, 10 January

Kliniku Nedáme: Přátelská Snídaně

Short url: 

https://squ.at/r/6ja9

Na 10.1. svoláváme všechny, kterým není osud domu lhostejný.

Navzdory slibně probíhajícím jednáním o řešení budoucnosti Kliniky se nás SŽDC pod tlakem policie rozhodla vyklidit. Když s námi nové vedení SŽDC na podzim začalo otevřeně jednat, přivítali jsme tuto možnost a přišli jsme společně na konkrétní způsob, jak sociální centrum zachovat a vyřešit budoucnost domu k oboustranné spokojenosti. Podporu pokračování autonomního centra vyjádřili i někteří představitelé města. Přesto se úřad rozhodl nás pomocí exekutora násilím vyklidit. Vyklizení Kliniky nedává smysl, protože se během jednání ukázalo, že SŽDC dům nepotřebuje a dokonce hrozí jeho demolicí. Vyklizením Kliniky by tak vznikl jen další prázdný a chátrající dům.

Exekuce má proběhnout 10.1.2019 – proto na ráno tohoto dne svoláváme do domu protestní setkání a společnou snídani. Kliniku budeme před vyklizením bránit jako už tolikrát předtím. Vytrvejte v solidaritě s Klinikou!

Date & Time: 

Thursday, 10 January, 2019 - 09:00

Is this a callout or mobilisation?: 

  • national callout

Category: 

  • action/protest/camp
  • food
  • meeting

Price: 

  • free
Klinika
Jeseniova 60
Czech Republic

Squat: 

Evicted squat

Klinika was evicted in January 2019

categories: 

  • action/protest/camp / advice/help/office hours / book shop/info shop/library / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / food / (free) shop/market / meeting / music/concert / theater / work space/diy