Spelling mistakes cost lives dot com

Monday 10 December

Spelling mistakes cost lives dot com

Short url: 

https://squ.at/r/6fk0

Černá ruka & Salé / pár věcí Darena Cullena z letošního Crack festivalu na Forte Prenestinu ( https://crack.forteprenestino.net/ )

Salé
SPELLING MISTAKES DOT COM

"Britain hating anarchist who knows the value of nothing" - Tory MP Johnny Mercer


Darren Cullen je satirický umělec, ilustrátor a spisovatel. Narodil se v Leedsu irským rodičům, bydlí v Londýně. Studoval na vysoké umělecké škole v Leedsu, kde se naučil jazyk a techniky reklamního média, kde chtěl i pracovat, ale postupně začal být zděšený etickými implikacemi, které reklama zahrnuje. Tvrdí, že "manipulace tužeb a aspirací veřejnosti, obzvláště těch dětských, používání arzenálu sofistikovaných a emočně poškozujících psychologických technik je děsivou cestou k vydělání na živobytí a ještě horší cestou k udržení ekonomiky."

Reklamu tedy opustil a začal studovat výtvarné umění na umělecké škole v Glasgow. Nyní používá reklamní jazyk k projektům o prázdných slibech konzumerismu a lžích armádních verbířů. Začal v roce 2013 vydáním komiksu, anti-armádního verbovací bookletu satiricky pojmenovaného "Join the Army / Be the meat".

Podobně jako s "Pocket Money Loans", Cullen zrealizoval sérii krátkých filmů nazvaných "Action Man:Battlefield Casualties k přilákání pozornosti ke způsobu, jakým Ministerstvo obrany míří na děti od pěti let se svou oficiální nabídkou hraček „Armádní síly jejího veličenstva", které například obsahují i hrací soupravu dronů Royal Air Force. Cullen říká, že je "obzvláště zainteresovaný v místech, kde hrozné požadavky našeho systému kolidují s nevinností dětství. Dětské hry, stejně jako jiné aspekty lidského života, byly zkolonizovány kapitalismem a adaptovány do druhů dětských tréninkových táborů pro tvrdě pracující spotřebitele a vojáky zítřka."

Nepleťte si ho s graffiti umělcem stejného jména.

pár projektů z webu:

Santa gives more to rich kids...
https://www.spellingmistakescostlives.com/santaSubvertising
https://www.spellingmistakescostlives.com/subvertisingAction Man battlefield casualties / ve spolupráci s Veterans for Peace UK
https://www.spellingmistakescostlives.com/bethemeat
http://battlefieldcasualties.co.uk/

https://vimeo.com/131462825Shell climate solution roadshow // #Burnthefuture
https://www.spellingmistakescostlives.com/burnthefuture

článek pro New Internationalist https://newint.org/features/web-exclusive-2018/06/27-shell-bullshit

Video z Glastonbury
https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=Eci7tIsZtH4
Mini Daily Mail
https://www.spellingmistakescostlives.com/dailymail
https://www.youtube.com/watch?v=_kyzrtpxIF8

Date & Time: 

Monday, 10 December, 2018 - 18:00

Category: 

  • bar/cafe
  • book shop/info shop/library
  • exhibition
  • food

Price: 

  • free
Salé
Orebitská 14
Czech Republic

Salé is an anarchist infocentrum in Prague, Czech Republic. We offer a space for anti-authoritarian collectives and individuals. In case you want to organise some program, use our email sale(at)riseup.net or just come by.  All dishes in Salé are strictly vegan. Check the program for events.

categories: 

  • advice/help/office hours / bar/cafe / book shop/info shop/library / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / food / (free) shop/market / meeting / work space/diy

opening times: 

Check on website