Promítání filmu Toz bezi a uvedení komiksu Kobane Calling

Friday, 30 November

Promítání filmu Toz bezi a uvedení komiksu Kobane Calling

Short url: 

https://squ.at/r/6dta

Zveme vás na promítání filmu Toz bezi (Prachovka) turecké režisérky Ahu Öztürk a uvedení českého překladu komiksu Kobane Calling od populárního italského kreslíře Zerocalcare.

30. listopadu navážeme na volný cyklus promítání filmů z loňského roku, v jehož rámci Iniciativa Ne rasismu představovala dokumentární filmy na různá politická témata. Tentokrát nebudeme poprvé promítat celovečerní dokument ale hraný film. V české premiéře uvedeme 99 minutový film Toz Bezi (Prachovka), který v roce 2016 natočila turecká režisérka Ahu Öztürk. Film zobrazuje každodenní svět dvou kurdských uklízeček protloukajících se životem mezi chudinskou istanbulskou čtvrtí Kartal a čtrtí v anatolské části města, kam chodí uklízet do domácností lidí z vyšší střední třídy. Film pojednává o rozporech a složitostech prostého života, ukazuje, jak jsou na všech rovinách vztahů utvářeny hierarchie, ať už jde o přátelství dvou žen, viditelné i skryté zdi třídních vztahů nebo o etnicitu jako něco, před čím se postavy ve flmu někdy snaží uniknout a jindy v ní hledají útočiště. Film uvedeme v původním turecko-kurdském znění s českými titulky.

V rámci večera dále uvedeme české vydání komiksu Kobane Calling. Předklad prní epizody autobiografického komiksu, v němž populární italský kreslíř Zerocalcare vypráví o svých cestách do kurdských oblastí v Turecku, Sýrii a Iráku a o tamním demokratickém experimentu, vychází u Broken Books ve spolupráci s Iniciativou Ne rasismu.

Pozvěte na událost své přátele.

Více info brzy!

Date & Time: 

Friday, 30 November, 2018 - 20:30

Category: 

  • film

Price: 

  • less than 3 €
Ponrepo
Bartolomějská 11
Czech Republic

Analysis*Action*Emantipation: Radical left group from Prague /// Analýza*Akce*Emancipace: Radikálně levicová skupina z Prahy

Part of antiauthoritarian platform Beyond Europe /// Součást antiautoritářské platformy Beyond Europe

 

categories: 

  • action/protest/camp / discussion/presentation / film