PRALETS - pražský výměnný systém

Wednesday, 12 December

PRALETS - pražský výměnný systém

Short url: 

https://squ.at/r/6db0

LETS/lokální ekonomiky/ FILM/ možnost se ZAPOJIT

Od 18h večeře (jako vždy na Salé veganská), 20h FILM, potom možná debata a ukázka systému PRALETS
 

Co je to LETS ?
Local Exchange Trading System = místní výměnný obchodní systém.
Stručně řečeno – alternativa k soudobé ekonomice, která umožňuje výměnu služeb a zboží na lokální úrovni a tím snižuje naši závislost na penězích a světovém finančním systému.

FILM "A kdo je tady flákač?"
Jak funguje LETS na jihu Čech se dozvíte z nakažlivě entuziastického filmu A kdo je tady flákač?

ZAPOJTE SE
Debata, ukázka systému PRALETS a možnost zapojení se. Další info na www.pralets.cz

 

V dnešním světě, kde je vše závislé na penězích, neekologickém převozu zboží a neustálém nastavování jeho ceny díky subjektům, které do obchodu vstupují, je dle odborníků na trvalý udržitelný rozvoj jediná cesta k záchraně, a tou je lokální soběstačnost. Na západě již desetiletí fungují lokální systémy s vlastními principy a vlastní měnou. Tzv. LETS je slovní hříčka: jednak je to zkratka slov local exchange trading systems (obchodní systémy místní měny) a za druhé znamená něco jako dejme se do toho. V Čechách vznikl první LETS systém před více než deseti lety a v současné době zde existuje několik samostatných systémů.

Lokální výměnný systém má řadu pozitivních dopadů na naše životy. Podporuje místní ekonomiku a rozvoj komunity, není odosobněný a je z velké části postavený na důvěře všech zapojených. Zároveň účastí v něm snižujete svou závislost na světovém finančním systému se všemi jeho negativy. PRALETS například neumožňuje spekulovat s měnou, nevytváří úroky z dluhu atd.

Date & Time: 

Wednesday, 12 December, 2018 - 20:00

Category: 

  • discussion/presentation
  • film
  • food

Topics: 

  • LETS

Price: 

  • free
Salé
Orebitská 14
Czech Republic

Salé is an anarchist infocentrum in Prague, Czech Republic. We offer a space for anti-authoritarian collectives and individuals. In case you want to organise some program, use our email sale(at)riseup.net or just come by.  All dishes in Salé are strictly vegan. Check the program for events.

categories: 

  • advice/help/office hours / bar/cafe / book shop/info shop/library / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / food / (free) shop/market / meeting / work space/diy

opening times: 

Check on website