Zabookuj si pokoj v centru: Proti asociální bytové politice

Saturday, 29 September

Zabookuj si pokoj v centru: Proti asociální bytové politice

Short url: 

https://squ.at/r/69gh

Média jsou plná krize bydlení, billboardy jsou plné předvolebních slibů, ale Prahu vymačkává jako citron pár developerských společností pro své zisky a vedení města jim v tom ochotně asistuje. Život v centru města se proměňuje v noční můru pro ty, kdo by si zde chtěli zaplatit bydlení i pro ty, kteří by tudy chtěli prostě projít. Neregulovaný turistický průmysl ucpává starobylé uličky, plní je bizarními obchody s věcmi, které nikdo nepotřebuje a zabírá místo k bydlení skrze Airbnb, nebo třeba skrze stavbu hotelů. Tak je to i v případě rekonstrukce komplexu domů kolem Celetné ulice na hotel Ritz Carlton, který znehodnotí historickou hodnotu budov a vyžene z bytů nájemníky. Magistrát, který je vlastníkem domů, nehledá cesty jak regulovat turistický ruch a poskytovat dostupné bydlení, ale domy pronajímá soukromé firmě, která na nich bude vesele vydělávat.

Chceme mluvit do toho, jak vypadá město, ve kterém žijeme, chceme dostupné bydlení pro všechny místo turistického Disneylandu, který vytváří zisky pro úzkou vrstvu podnikatelů. Historické centrum nemá být jen vykuchanou kulisou bez života, kterou si mohou užít ti, kteří mají peníze na luxusní hotelový pokoj. Když nám prostor v centru nezajistí vedení města, vezmeme si ho sami. Zabookujte si s námi pokoj v centru bez kreditky a přímo na ulici. Nenásilně, ale odhodlaně spolu přerušíme tok turistického ruchu v centru města a ukážeme, že je třeba s námi při rozhodování o osudu Prahy počítat.

Trasa protestního pochodu: Náměstí Republiky - Celetná - Staroměstské Náměstí.

Date & Time: 

Saturday, 29 September, 2018 - 16:30

Category: 

  • action/protest/camp

Price: 

  • free

email: 

Analysis*Action*Emantipation: Radical left group from Prague /// Analýza*Akce*Emancipace: Radikálně levicová skupina z Prahy

Part of antiauthoritarian platform Beyond Europe /// Součást antiautoritářské platformy Beyond Europe

 

categories: 

  • action/protest/camp / discussion/presentation / film