Buchtalk na Klinice// Talaqpo a workshop Evy Fraňkové

Thursday 16 November

Buchtalk na Klinice// Talaqpo a workshop Evy Fraňkové

Short url: 

https://squ.at/r/3muu

buchTalk na Klinice
16.listopadu 15.00
--------------------------------------------------
buchtalk jsou odpolední neformální setkání k diskusi a sdílení alternativních a inspirativních přístupů napříč různými oblastmi od umění, hudby, architektury, literatury, filmu přes vědu, výzkum až k politickému, environmentálními, sociálnímu a občanskému aktivismu. 
------------------------------
Každé z odpolední otevře workshop a diskuse se zajímavým hostem, na které naváže koncert/performance/ divadlo/autorské čtení či promítání. 
Nebude chybět čerstvě napečená buchTa pro všechny (doplněná dumspster-dive úlovky)
Rodiče, mamky, děti, teenageři vítáni! Však je to od 15.00! A Klinika jede!
Vstup dobrovolný (pro Kliniku) nebo doneste koláč, mléko, kávu, jablko…
-----
Workshop : Lokální ekonomiky v souvislostech s Evou Fraňkovou
Začneme workshopem a diskusí s ekologickou ekonomkou Evou Fraňkovu, která se zabývá alternativními a lokálními ekonomikami, teorií udržitelného nerůstu, problematikou produkce a spotřeby. Diskutovat se bude o možnostech uvědomělejší spotřeby, o tom, jak přemýšlet jinak nad peněžními systémy, proč má smysl podporovat lokální produkci a co nám v tom může bránit, jaké jsou příklady komunitního zemědělství v Česku a jak se do nich zapojit. Eva na konkrétních příkladech ukáže, jak aplikovat principy udržitelného nerůstu v praktickém životě a rozvede diskusi, ve které se můžou účastníci vzájemně inspirovat v přístupech k vlastní spotřebě, produkci a komunitnímu sdílení. 
------
Talaqpo
Talaqpo je kapela, která hraje značně svojskou a těžko k zařaditelnou hudbu. Pohybuje se ve vlnách world music (Indie, Balkán, Afrika), etno, experimental, jazzu, soudobé hudby a improvizace, ale nic z toho ji vlastně nevystihuje. Tentokrát se pokusí zahrát tak, aby se na to dalo i tancovat! Obzvlášť děti a snad i náhodně příchozí znalci středoasijských tradičních lidových tanců. Obsazení akustické, standardní, byť zvukově nepředvídatelné: Lucie Páchová (zpěv), Mitakuye Oyeasin (housle), Šimon Marek (violoncello), Jan Chalupa (bicí, hrnky). Na závěr si rádi popovídaj o příbězích Jaghnobců, indických pastevců a sibiřských žen.

Poslouchejte zde: harokatalaqpo.bandcamp.com

Date & Time: 

Thursday, 16 November, 2017 - 15:00

Category: 

  • bar/cafe
  • course/workshop
  • meeting
  • music

Price: 

  • free
Klinika
Jeseniova 60
Czech Republic

KLINIKA: ANTICOMMERCIAL CULTURAL AND SOCIAL CENTRE IN PRAGUE

categories: 

  • action/protest/camp / advice/help/office hours / book shop/info shop/library / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / food / (free) shop/market / meeting / music / theater / work space/diy