Duše v ulicích: ženy bez domova a duševní zdraví

Tuesday, 26 September

Duše v ulicích: ženy bez domova a duševní zdraví

Short url: 

https://squ.at/r/3c6p

V Praze na Letné "pod kyvadlem" se chystá vyjímečná slavnost s názvem "Duše v ulicích", při které ženy bez domova hravým způsobem upozorní na problematiku duševního zdraví a bezdomovectví.

Vážné téma bude prezentováno s lehkostí a návštěvníci si tak budou moci na vlastní kůži prožít řadu ozdravných aktivit přímo na „ulici“ pod širým nebem - a to např. relaxaci, terapeutické skupiny, arteterapii, imaginaci a divadlo utlačovaných pod vedením Dany Moree. Absurdita vnějšího prostředí a péče o psychiku v něm upozorní na (ne)reálné možnosti lidí bez domova pečovat o své duševní zdraví.

Na popud jedné z nich, se ženy bez domova rozhodly, že na časté nepříznivé skutečnosti upozorní ve svém dni "Duše ulice", kde se budou snažit měnit stereotypní představy o lidech bez domova a rozbít stigma, které se s tématem duševní bolesti pojí.

Veřejnosti proto nabídnou svá osobní umění jako například čtení z ruky, četbu a sdílení knih, fotografování duše, čtení z karet, masáž hlavy, a imaginace budoucnosti. Organizátorky připravily více než dvacet aktivit. Návštěvníci budou moci tyto ženy poznat osobně a využít jejich "bláznivých" služeb. Večer bude zakončen vystoupením divadelní skupiny, která pracuje s duševně nemocnými lidmi - Ódivadlo a koncertem. Dobrovolným vstupným mohou lidé podpořit budování "Školy ulice" – vzdělávacího a volnočasového centra pro ženy (nejen) v duševní tísni, která bude stát na principech RECOVERY, a kterou plánuje otevřít pořádající organizace Jako doma o.p.s.

Občersvení zajistí Kuchařky bez domova. Koná se v rámci Týdnů pro duševní zdraví www.tdz.cz

Date & Time: 

Tuesday, 26 September, 2017 - 15:00

Category: 

  • advice/help/office hours
  • children's activity
  • course/workshop
  • food
  • meeting
  • work space/diy

Price: 

  • free
Stalin
Letenské sady
170 00 Prague
Czech Republic

Anarchist iniciative cooking and serving food to everyone without difference etc., happy to see comrades, travellers and visitors. See you.

categories: 

  • action/protest/camp / advice/help/office hours / food / (free) shop/market / meeting

opening times: 

see on radar