Trouble #18: ACAB

Thursday, 18 April

Trouble #18: ACAB

Short url: 

https://squ.at/r/6key

V 18. epizodě Trablu se podíváme na instituci, kterou milujeme nesnášet – Policii.

Policie je v první linii obrany státu a posiluje veškeré nelegitimní mocenské hierarchie. Je to policie, která zaklepe na vaše dveře, když vás vyklízejí z vašeho domova. Je to ona, která chrání buldozery a stavby ropovodů skrz území, kde bydlíte. Jsou to její obušky a gumové projektily, které rozdělují naše demonstrace a brání riotům. Je to ona, která chrání kapitál. Je to policie, která nás utlačuje. A bez vyjímek jsou to všichni bastardi.

Zvětšující se interní krize kapitalismu nadále představuje existenciální hrozbu pro samotné základy státní moci, a tak vlády po celém světě zdvojnásobují svou vnitřní bezpečnost. V mnoha případech se to děje formou intenzivního militarizačního a protipovstaleckého výcviku... procesu, který stírá hranice mezi domácí policejní silou a vojenskou armádní silou. Ale více vybavená policie neřeší základní příčiny útlaku, vykořisťování a ničení životního prostředí zapříčiňující sociální nepokoje....pokud něco, tak to možná tak zvyšuje sázky.

 


 

Date & Time: 

Thursday, 18 April, 2019 - 19:00

Category: 

  • bar/cafe
  • book shop/info shop/library
  • film
  • food
  • (free) shop/market

Price: 

  • free
Salé
Orebitská 14
Czech Republic

Salé is an anarchist infocentrum in Prague, Czech Republic. We offer a space for anti-authoritarian collectives and individuals. In case you want to organise some program, use our email sale(at)riseup.net or just come by.  All dishes in Salé are strictly vegan. Check the program for events.

categories: 

  • advice/help/office hours / bar/cafe / book shop/info shop/library / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / food / (free) shop/market / meeting / work space/diy

opening times: 

Check on website