BENEFICE PRO SALÉ

Saturday, 02 December

BENEFICE PRO SALÉ

https://squ.at/r/3kw9

Každoroční benefiční večírek na podporu vašeho oblíbeného obýváčku - Salé, néasi!!!

Bude to stejně skvělé jako loni, možná i o fous lepší! Letošní téma bude VESMÍRNÉ, tak se nestyďte podle toho obléknout. Welcome drinky budou, jídlo bude, zábava bude, všechno bude, tak doražte a vemte kámoše!


K poslechu i tanci zahrajou:
HROBOKOP
MEMENTO MORI
PLANETY
ŽIŽKOV HILLS 90210 DJs si pro vás po 22h přípraví diskošku, na který protančíte střevíce až do rána, letos i s projekcí pro navození pravé 90s atmosféry.

1. videopozvánka: https://vimeo.com/242936883

 

Date & Time: 

Saturday, 2 December, 2017 - 19:00

Category: 

  • music
  • party
Půlka (Café na půl cesty)
Centrální park Pankrác
14200 Prague
Czech Republic

Directions: 

Centrální park Pankrác (mezi ulicemi Milevská a Pujmanové) Praha 4; metro "C" zastávka "Pankrác".

Salé is an anarchist infocentrum in Prague, Czech Republic. We offer a space for anti-authoritarian collectives and individuals. In case you want to organise some program, use our email sale(at)riseup.net or just come by.  All dishes in Salé are strictly vegan. Check the program for events.

categories: 

  • advice/help/office hours / bar/cafe / book shop/info shop/library / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / food / (free) shop/market / meeting / work space/diy

opening times: 

Check on website
 

A “Training Café” is a work place that offers a vocational rehabilitation program. It differs from a sheltered workshop, the workers are in everyday contact with the public in a less artificial environment during the training process.

categories: 

  • bar/cafe / food / music / party