Bezpeněžní zóna

Sunday, 18 June

Bezpeněžní zóna

Short url: 

https://squ.at/r/30dg

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Stejně tak služby, dovednosti, informace a vědomosti mohou být poskytovány zdarma, bez peněz.

Už jako malé nás učili že prý peníze nesmrdí a zadarmo ani kuře nehrabe. O to smutnější bylo později v dospívání zjištění, že peníze nesmrdí především těm, kteří jich mají hodně a většina těch ostatních sice nehrabe úplně zadarmo, ale nakonec skončí oškubáni jako to kuře z přísloví. Bezpeněžní zóna je pro nás místo, kde můžeme realizovat svoje potřeby bez tržního uvažování. Je to místo, kde neplatí princip "něco za něco", místo toho se snažíme vše sídlet. Každý může přijít a nabídnout cokoliv co chce nebo si cokoliv odnést. Každý kdo něco umí se může podělit s ostatními (v minulých bezpěněžních zónách to bylo například stříhání vlasů nebo výuka hry na hudební nástroje). Bezpeněžní zóna proběhne v neděli 18.6. na Kostnickém náměstí v Praze na Žižkově. Začínat budeme ve 12:00, na druhu bude připraven společný pozdní oběd. Každý se může zapojit!

Bezpeněžní zóna funguje na základě motta:
„Dej co (už) nepotřebuješ, vezmi co se hodí“.

12:00 začátek
14:00 společný oběd
18:00 koncert - Inspiratio, Baty von Janov, Cácory

 

Date & Time: 

Sunday, 18 June, 2017 - 12:00

Category: 

  • (free) shop/market

Price: 

  • free
Salé
Orebitská 14
Czech Republic
Kostnické náměstí
13000 Prague
Czech Republic

Salé is an anarchist infocentrum in Prague, Czech Republic. We offer a space for anti-authoritarian collectives and individuals. In case you want to organise some program, use our email sale(at)riseup.net or just come by.  All dishes in Salé are strictly vegan. Check the program for events.

categories: 

  • advice/help/office hours / bar/cafe / book shop/info shop/library / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / food / (free) shop/market / meeting / work space/diy

opening times: 

Check on website