Ilustrátorstvo sobě / první setkání: Laydeez do Comics

Monday 11 December

Ilustrátorstvo sobě / první setkání: Laydeez do Comics

Short url: 

https://squ.at/r/3saa

První setkání nově vzniklé svépomocné skupiny ilustrátorů a ilustrátorek, kteří/které chtějí sdílet zkušenosti, tvorbu a trable i radosti spojené s ilustrací, ale i komiksem a obecně kresbou.

Při pravidelných setkáních si vždy v první části večera představíme osobu, spolek nebo organizaci, která se pohybuje v ilustrátorství, představí svojí činnost a aktivity. V druhé části bude prostor pro volnou diskuzi, sdílení nápadů i pocitů a všeho, na co bude chuť a čas.

Během prvního setkání si představíme skupinu Laydeez do Comics:

Česká pobočka Laydeez do Comics vznikla v roce 2015 jako tuzemská odnož této mezinárodní organizace původem z Velké Británie. Stojí za ní Štěpánka Jislová, komiksová autorka a ilustrátorka spolu s Terezou Drahoňovskou, která se zabývá komiksovou teorií a dějinami. Cílem organizace je propagace českých a slovenských komiksových autorek, stejně tak jako snaha oživit českou komiksovou scénu a přinést do ní nová témata - ať už jde problematiku genderu nebo sociální spravedlnost. Pravidelně publikují na svých webových stránkách, pořádají přednášky, výstavy a jejich činnost vrcholí jednou do roka letním komiksovým sympoziem.
http://ldcpraha.weebly.com/nabiacuteziacuteme.html

Přednáška/diskuze je otevřená všem zájemcům/kyním o dané téma.

Date & Time: 

Monday, 11 December, 2017 - 19:00

Category: 

  • bar/cafe
  • course/workshop
  • discussion/presentation
  • meeting

Price: 

  • free
Klinika
Jeseniova 60
Czech Republic

KLINIKA: ANTICOMMERCIAL CULTURAL AND SOCIAL CENTRE IN PRAGUE

categories: 

  • action/protest/camp / advice/help/office hours / book shop/info shop/library / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / food / (free) shop/market / meeting / music / theater / work space/diy