Ozvěny Alt*Pride: Literární procházka & mobilizační večírek

Thursday, 14 September

Ozvěny Alt*Pride: Literární procházka & mobilizační večírek

Short url: 

https://squ.at/r/3bhr

První samostatná akce QASu, tedy Queer anarchistické skupiny, se odehraje již 14. září - a pěkně zostra, jak naznačoval jeden z piketů, nesených naším blokem během Pilsen Pride: "Již vzhůru, buzny této Země!"

Vše začne v pět hodin v ulicích Žižkova, kde se bude odehrávat literární procházka - poezie, hudba, performance na několika rozhodně ne náhodně zvolených zastaveních. Přesná trasa a jména vystupujících se ještě mohou měnit (a v nejbližších dnech se je dozvíte), ale cíl je znám již teď - Klinika. Klinika jako safe space nejen pro queers, ale pro všechny. Klinika sociální, Klinika inkluzivní, Klinika aktivistická - Klinika potřebná!

V osm hodin, až si všechny a všichni po procházce trochu oddechneme, začne večírek. Večírek mobilizační. 7. října se totiž koná pride pochod v polské Wroclawi - a rozhodně nejde o bezstarostný pochod, jak ho známe z pražských ulic. Směrem na východ se situace pro queer osoby výrazně zostřuje a do Wroclawi se chystá početná skupina tzv. "odpůrců" (rozuměj: homofobů, transfobů, rasistů, klerofašistů a neonacistů). 

Pro nás však Pride nemá pouze pražský či plzeňský rozměr. Naše solidarita ignoruje hranice, a proto pojedeme polské queers podpořit. Aby se však zformovala početná podpůrná skupina, je potřeba ji mobilizovat. 

Co všechny 14. 9. od osmi na Klinice čeká? Promítání tematického filmu, otevřená debata, queer disco až do noci - a vedle toho úžasné veganské duhové jídlo a drinky - straight edge shoty tzv. "do", třeba i nějaké ty dortíky aj. 

Těšíme se, až si s vámi všemi na Klinice přiťukneme Bakuninovým polyamorickým koktejlem!

Date & Time: 

Thursday, 14 September, 2017 - 17:00

Category: 

  • bar/cafe
  • meeting
  • music

Price: 

  • by donation
Klinika
Jeseniova 60
Prague
Czech Republic

KLINIKA: ANTICOMMERCIAL CULTURAL AND SOCIAL CENTRE IN PRAGUE

categories: 

  • action/protest/camp / advice/help/office hours / book shop/info shop/library / course/workshop / discussion/presentation / exhibition / film / food / (free) shop/market / meeting / music / theater / work space/diy