O co jde v procesu #ANTIFAOST?

Mittwoch, 31 Mai

O co jde v procesu #ANTIFAOST?

Short url: 

https://squ.at/r/9g1i

V sousedním Sasku probíhá už více než rok a půl roku policií silně střežený a médii ostře sledovaný soudní proces s antifašistkou Linou a dalšími třemi antifašisty. Ti jsou v tuto chvíli ve vyšetřovací vazbě více než dva a půl roku. Kromě údajné účasti na devíti útocích na neonacisty jsou obviněni z toho, že vytvořili „zločinné spolčení“. Státní zástupce požaduje pro obžalované drakonické tresty – 8 let odnětí svobody pro Linu a mezi 2 roky a 9 měsíci a 3 roky a 9 měsíci pro zbylé tři. Už ve středu 31. května bude dopoledne vynesen rozsudek. V době konání přednášky budou v řadě německých měst probíhat solidární protesty organizované antifašistickým hnutím. V sobotu 3. června pak má proběhnout velká demonstrace v Lipsku, na kterou hnutí masivně mobilizovalo dlouho dopředu a chystají se ho podpořit i antifašisté a antifašistky ze zahraničí.


O co jde v procesu známém jako Antifa-Ost? Z čeho konkrétně jsou obžalovaní obviněni, jaké proti nim jsou předloženy důkazy a co jim hrozí? Co obnáší paragraf 129 německého trestního zákoníku? Proč je proces a jeho výsledek důležitý nejen pro německé antifašistické hnutí? Těmto a dalším otázkám se bude věnovat přednáška pořádaná Kolektivem 115.


#FreeLina #FreeAllAntifas #AntifaOst

Datum & Zeit: 

Mittwoch, 31 Mai, 2023 - 18:30 bis 20:30

Kategorie: 

  • Diskussion/Vortrag

Preis: 

  • gegen Spende
Trhlina
Jaromírova 9
128 00 Prague
Tschechische Republik

Our events can be found now on akce.nolog.cz/place/Trhlina

 

An anarchist infoshop with a library and game consoles, we create a space for meetings, talks, discussions and just hanging out.

Welcome <3

Kategorien: 

  • Buch-/Infoladen/Bücherei / Kurs/Workshop / Diskussion/Vortrag / Film / Treffen / Arbeitsplatz/Selbermachen

Öffnungszeiten : 

every Thursday and Sunday from 3pm to 9:30pm + events