Co się dzieje na granicy PL-BY?

Donnerstag, 23 März

Co się dzieje na granicy PL-BY?

Short url: 

https://squ.at/r/9c2y

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 23.03.2023 o godzinie 18:00 w Wolnej Bibliotece (ul. Księcia Witolda 78) w Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową.Spotkanie będzie dotyczyć sytuacji uchodźców przekraczających granicę polsko-białoruską.
Podczas spotkania omówimy obecną sytuację na granicy oraz problemy, jakie stoją przed uchodźcami, którzy docierają do Polski. Poruszymy również kwestię łamania praw człowieka przez Polskę, stosowanej systemowo przemocy wobec osób w drodze oraz braku dostępu do procedur azylowych. Przybliżymy działania humanitarne i pomocowe, które są podejmowane w celu zapewnienia pomocy osobom w drodze, a w które każda i każdy z nas może się włączyć.Po prezentacji zapraszamy na dyskusję, która będzie okazją do wymiany poglądów i doświadczeń w zakresie działań podejmowanych na rzecz uchodźców oraz do wspólnego wypracowania możliwych rozwiązań dla poprawy sytuacji. Liczymy na Waszą obecność i zachęcamy do aktywnego udziału w dyskusji.

Datum & Zeit: 

Donnerstag, 23 März, 2023 - 18:00
Wolna Biblioteka
ul. Księcia Witolda 78
52-425 Wrocław
Polen

Wolna Biblioteka to inicjatywa mająca na celu zwiększenie dostępu do książek, czasopism i innych form literackich o tematyce wolnościowej i równościowej.

Kategorien: 

  • Buch-/Infoladen/Bücherei / Kurs/Workshop / Film

Öffnungszeiten : 

– poniedziałki 16.00-20.00
– wtorki 17.00-19.00