Jak se dělá prajd / Ostravský PRAJD 2022 /

Freitag, 29 Juli

Jak se dělá prajd / Ostravský PRAJD 2022 /

Short url: 

https://squ.at/r/8tzk

První prajd byl riot! 

Stonewallské nepokoje byly sérií spontánních, násilných demonstrací LGBTQ+ lidí proti policejní razii, která se uskutečnila v brzkých ranních hodinách 28. června 1969 v Stonewall Inn v sousedství Greenwich Village v Manhattanu, New York 

Harvey Milk, první zvolený politik v USA, který byl otevřeně gay, přišel s myšlenkou, že prajdy by měly být o veřejném coming outu, že by celá komunita měla vyjít ze stínů a ze strachu a všem ukázat, že kvír lidé jsou a vždy byli*y všude kolem nás!

Pravděpodobně první prajd v Česku se uskutečnil v roce 1998 v rámci Duhového festivalu Karlovy Vary, který byl přehlídkou gay kultury a býval završen duhovým pochodem městem za registrované partnerství (až do roku 2001, kdy se festival konal naposledy).

Přijďte na debatu s organizátorkami*y českých prajdů a poslechněte si od nich nejen zajímavosti o historii prajdů, ale taky o jejich budoucnosti v ČR a sdílení motivací, zkušeností, hodnot. Seznámíme se také s různými způsoby organizování kvír prajdů skrze jejich samotné organizátorky*y 

Hoststvo:
 Slavex Pride - Sára Vašíčková
 Brněnský Pride Week - Matúš Slamka
 Prague Pride - Veronika Dočkalová
 Ostravský PRAJD - Klára Stolinská

Datum & Zeit: 

Freitag, 29 Juli, 2022 - 18:00

Kategorie: 

  • Diskussion/Vortrag

Preis: 

  • gegen Spende
Vestibul Interier
Nádražní 42
702 00 Ostrava
Tschechische Republik

Kolektiv organizující queer průvod a další protestní, vzdělávací či kulturní akce v Ostravě s cílem bojovat za práva LGBT+ lidí a podporovat queer angažovanost v regionu.

Kategorien: 

  • Aktion/Protest/Camp / Kinderaktivität / Kurs/Workshop / Diskussion/Vortrag / Ausstellung / Film